Творчий сплеск від архітекторів -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Творчий сплеск від архітекторів

На честь професійного свята - Дня  Архітектора - в Музеї українського живопису відкрилася виставка живописних робіт членів Дніпропетровського творчого обєднання «БОГДАН».


Вони тримають себе у «творчому тонусі». Називаються Архітекторами. Проекти, математичні прорахунки, дизайнерські рішення. Втім, мають в серці те, що не вмирає. Живопис ніколи не відходить у них на другий план, бо вони митці.


 

 

Вони пишуть усі по різному. У власному стилі, своїх улюблених жанрах. Втім перед кожним куратор творчого об’єднання БОГДАН ставить завдання: щорічна виставка – наче творчій іспит. Жодних повторів у мотивах та сюжетах.


 

 

Володимир Лещенко – брат криворізького художника Євгена Лещенка. «Тут відчувається певне творче перегукування між родичами», - зауважує мистецтвознавець Людмила Тверська. «Я та брат Женя, виросли разом, - пояснює пан Володимир. - На Полтавщині. Всотали українське. Обидва». Картини Володимира сповнені символізму. Він оспівує українську казку. Пов’язує народне уявлення про добро та зло з мистецтвом. Класичний образ козака Мамая у різних іпостасях. Він і воїн, і змієборець, і бандурист. Дніпропетровські художники як ніхто вподобали пейзажну лірику. У Володимира Лещенка пейзажі закодовані у символи та асоціації. Пише не з натури, а вкладаючи певний сакральний чи концептуальний зміст у кожну роботу. «Зажурилася Україна, бо нічим прожити» - красномовна назва. І особлива риторика. І біль, і надія. Художник повз політичну складову не проходить. Висловлюється по-своєму.


Володимир Лещенко. "Зажурилася Україна, бо нічим прожити" 

Сергій Чекуров - самобутній та яскравий. У його картинах відчувається ритм, неймовірно вдала кольорова гармонія. Людмила Тверська запевняє - його роботи ошатна прикраса офісу. Дизайнерські композиції. Сам автор каже: це задумки архітектурних рішень майбутніх проектів.


Сергій Чекуров. "Потекло"

Сергій Чекуров. "Плями"

Цікаво, що за рогом залу Чекуров інший. Живопис олією. У ньому пан Сергій - чистий класик. Картини «Осінь», «Ранок», «Біля асфальту» яскравий тому приклад. «Майстер кольорової гармонії», - каже Тверська. Зі смаком. Бо для художника мати смак – це одна з перших сходинок до успіху.

В Ілінського Анатолія представлений цікавий триптих. Жіноче обличчя у станах «Вечір», «Опівночі», «Ранок». Графічно, тонко, чуттєво. Автор каже - це початок. На осінь запланував виставку, яка виспівуватиме жіночу вроду в усіх іпостасях.


"Вечір"

"Опівночі"

"Ранок" 

Едуард Чубаров, як художник-яхтсмен, пише море і улюблений Крим. І тут вже природа диктує форму подачі і сюжетну лінію кожної картини. Узбережжя майже пленерне, верхівки гір і парусники… Бурхливе море і крихти бульбашок від великої хвилі, що розбивається об каміння.


Едуард Чубаров. "Море"

Олександр Ярошенко демонструє неймовірну архітектурність у живопису. Робота «Приховане місто щастя» - такий собі одеський дворик. Приємно і затишно. Здається, чути навіть голоси тітоньки Сари чи Софи. Настільки реалістичний малюнок.


Олександр Ярошенко. "Приховане місто щастя"

Сергій Терещенко виставив кілька натюрмортів, прописаних за усіма законами жанру, та пейзажів в акварелі. Цікавий портрет «Хлопчик у зеленому». Чітко виписане емоційне навантаження. Він примружує очі і посміхається кутиками ротика. Дитяча безпосередність. Художник вхопив.


Сергій Терещенко. "Натюрморт"

Валерій Петриченко - неймовірно фотореалістичний. Цикл робіт в акварелі. Тематика морська. Картини ніби дихають.


Валерій Петриченко. "Валеріївна"

Валерій Петриченко. "Гіперболізація присутності"

В’ячеслав Юрченко тонко відчуває акварель як техніку. Тверська - нахвалює. Автор працює у різних жанрах. Йому вдається вхопити динаміку і витримати її на полотні. Вражає кольором. Чітко передає простір та насичену історію того, що зображає.


В’ячеслав Юрченко. "Жовтий день"

В’ячеслав Юрченко. "Квітковий сад"

Експозицію архітекторів-живописців доповнюють скульптури Олександра Шабанова.Ця виставка - дев’ятнадцята у творчому доробку архітекторів. Наступного року - ювілей. Творчі, емоційні, завзяті. Продукують ідеї, втілюють, пишуть, мріють. Значить, - живуть. Роботи кожного з них - яскрава ілюстрація: справжні митці мислять не лише дорогими проектами, а й живуть власними фантазіями, які вміло викладають на полотно. Тоді, коли душа прагне творити.

Ірина Скосар, журналіст 


Фото - Руслан Герасименко


Адреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Червона Площа,5-а (біля Троїцького собору).
Музей працює: середа – неділя, 11:00 – 19:00
Вхід - вільний
Тел.: 32-04-31, (096) 610 3796, (099) 068 3168

{loadposition video_player}

Похожие записи: