Творча майстерня родини Колеснікових -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Творча майстерня родини Колеснікових

alt
До шестиріччя Музею українського живопису представляємо виставку родини Колеснікових. Твори батька та сина. Кожен з них має власну творчу манеру, улюблені теми та енергетику.

 

Втім художній смак, любов до мистецтва живе у роботах обох. Батько ретранслював, син всотував, аби реалізувати під власним кутом зору, втім майстерно і фахово.

IMG_7215

IMG_7246

IMG_7208

IMG_7256

IMG_7210

IMG_7224

«Жіночі образи у творчості Володимира Володимировича Колеснікова».

Творчість Володимира останніх десяти років є яскравим і неповторним явищем в українському образотворчому мистецтві. Рівень його майстерності високо оцінено у різних країнах та на різних континентах.

У своїх живописних творах — пейзажах, натюрмортах, сюжетних композиціях, Колесникову вдається об’єднати станковий  та монументально-декоративний  початок, створюється враження, що більшість робіт автора, це не просто картини, а вітражі, де він майстерно використовує такі засоби як лінія, колір, а головне світло, що надає роботам неповторне авторське рішення.

Однією з головних «родзинок», або навіть підтекстом творів художника, є введення в композицію прихованих і іноді завуальованих жіночих оголених образів, які плавно вписані в елементи пейзажу, а часом прочитуються і в натюрмортах. Ці образи оголених красунь так тонко і майстерно вирішуються засобами образотворчої пластики, що не завжди виступають основною сюжетною лінією картин, а підкреслюють красу природи, передану художником.

Краса і пластика оголеного жіночого тіла, справжній «жіночий початок» гармонійно поєднується з пейзажної лірикою — гори, море, відблиски на воді, зворушливі квіти, ароматні фрукти, сонце, місяць …. Все це ми можемо побачити на полотнах Колесникова.

Часом жіночі образи настільки «приховані», що спочатку глядач, милуючись краєвидами художника, їх навіть не бачить, лише при тривалому зануренні у світ створений художником, простежуючи лінійну і колірну пластику, вони починають розкриватися, демонструючи неповторну красу і філософську глибину буття.

Вічна тема «НЮ», пластика оголеного жіночого тіла, століттями оспівана майстрами живопису, ось кредо творчого шляху нашого сучасника, члена Національної спілки художників України, Володимира Колесникова, творчість якого цінується шанувальниками мистецтва, як в Україні, так і за її межами.

IMG_7138

IMG_7160

IMG_7154

IMG_7152

IMG_7139IMG_7188

«Рух у просторі і часі…». Твори Володимира Григоровича Колеснікова.

Понад десять років свого життя Володимир Колесніков (1951-2014), народний художник України,  віддав мистецькому проекту «Рух у просторі і часі…», присвяченому вишуканому мистецтву танцю, в який художник вклав усю свою любов до балету, до пластики, вишуканості, експресії, емоцій та хореографічним формам. До втілення у життя та реалізації цього проекту художник багато років присвятив творчим пошукам і на початку 2000 років розпочав стрімко та натхненно працювати над своїми багаточисельними задумами. Напевно, одним із ключових моментів у долі митця стало й те, що його онука Катерина серйозно та професійно захопилася балетом, що також стало для В. Г. Колеснікова потужним джерелом натхнення. І не можна не зазначити, що на сьогодні Катерина є примою Маріїнського театру, яку із захопленням зустрічають на сценах всіх континентів.

За спогадами самого художника, створенням образів прекрасних, витончених, граціозних, легких немов пір’їнка балерин захопився ще у студентські роки, написавши та нарисувавши безліч етюдів та начерків у майстерні, на репетиціях, прем’єрах. Та й розпочинав свій мистецький шлях Володимир Григорович саме як художник театру. Балет став справжньою любов’ю «маестро пензля» на все життя. Проте, у роботах глядач може побачити не лише сюжети балету, – мистецький проект «Рух у просторі і часі…» став справжньою «одою» всьому багатогранному мистецтву танцю. Витончений східний танок, експресивний та пристрасний фламенко, вишукане танго, невгамовні яскраві, насичені ритми карнавалу та кабаре, далеко не повний перелік тем та сюжетних композицій. Художник намагається розкрити всі таємничі сторони танцю, показати емоцію, пристрасть, жагу, любов крізь рух та пластику, красу жіночого тіла. Також висвітлена широка географія танцю, його етно-національне коріння та унікальні особливості: екзотичний світ африканського, індійського, японського та китайського танцю; латино-американський та  іспанський, грецький; запально гарячий грузинський; румунський, угорський, циганський… Танець не знає меж і кордонів, мова танцю не потребує перекладу, адже в ньому живе душа кожного народу. Багато подорожуючи світом, побувавши в багатьох країнах Володимир Григорович мандрував не як турист, а як митець, який поставив за мету – підготувати виставку творів, які б розповідали про красу, людей, звичаї, різні культури мовою танцю. І йому це безперечно вдалося!

Протягом десятиліття В.Г. Колесніков створив понад три сотні живописних полотен та графічних аркушів, в яких  репрезентовані як унікальна авторська техніка олійного та акрилового живопису, так і розкрито майстерне володіння пастеллю, тушшю, аквареллю,  навіть звичайним олівцем.

Беззаперечним досягненням цього масштабного проекту є розмаїття сюжетів та створених художником образів, висока кольоро-пластична гармонія, витончений колорит, експресія, динаміка ритмів та контрастів. Вражає напрочуд «вірна», сильна та впевнена лінія у поєднанні з яскраво-насиченою колірною гамою. Таке враження, що художніми засобами В.Г. Колесніков розкриває глибинну філософію кожного танцю, танок сприймається не просто як  рух, а справжній спалах емоцій, вражень, почуттів. Завдяки танцю людина здатна ніби розірвати межі та рамки земного буття, по-справжньому подорожуючи у просторі та часі.

У проекті В.Г. Колеснікова «Рух у просторі і часі…» є і танок моря, сонця, гір, вітру, квітів – ця виставка справжній танок ЛЮБОВІ і ЖИТТЯ.

IMG_7146

IMG_7144

IMG_7177

IMG_7155

IMG_7176

Костянтин Чернявський

кандидат мистецтвознавства, художник

Похожие записи: