Три роки Музею українського живопису -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Три роки Музею українського живопису

alt
Хто відкриває Музеї нині – той справжній романтик, патріот і людина, що завзято вірить в успіх справи, за яку узявся. Так можна сказати про засновника Музею українського живопису Олега Наумова.

 

Спочатку був скромний перший поверх. Постійна експозиція. Задумка була простою і геніальною водночас. Акцент на роботи і авторів Дніпропетровської школи художників. Збирали і виставляли тих митців, хто народився, вчився, працював у Дніпрі. Нині Музей  українського живопису – це чи не єдиний музей у світі, ядро колекції якого представлено творами відомих художників дніпропетровської  школи,  що жили і творили у другій половині 20-століття.

Музей займає активну позицію. Сьогодні це сучасний креативний арт-майданчик, справжній центр культурного життя Дніпра. Відкриті музейні фонди, три поверхи виставкового простору,  майстерні, музейний провулок та Сад скульптур. Понад 3000 художніх творів складають нині основу музейного зібрання. Це живопис, графіка та скульптура. Колекція постійно оновлюється новими надходженнями витворів мистецтва.

m1

m3

m2

Активний Арт-простір

Другий и третій поверхи музею – експозиції, які постійно оновлюються. У залах виставляються відомі українські художники та експонуються креативні проекти у рамках фестивалів емальєрного, графічного та сучасного мистецтва.

dsc_5867

Нині на одному з поверхів Музею відкрито персональну виставку Тараса Триндика.  Відкриття відбулося в канун Дня Художника та за кілька днів до Дня Народження музею, отже свято вийшло масштабним. Привітати автора і Музей прийшли друзі та колеги.

 t1

t3

t2

t5

t6

Музей японської гравюри

Колекція збиралася впродовж 10 років і налічує близько 300 художніх робіт відомих майстрів 18-19 століття.  Образи акторів театру Кабукі, відчайдушні самураї, чарівні гейші, яскраве життя «Веселих кварталів» — найбільша колекція кращих зразків Японського мистецтва.

ya1

ya2

Новостворений музей – безмежний простір для наукових досліджень, що об’єднують фахівців, які вивчають проблематику Східного мистецтва. Художні витвори колекції – це виключно оригінали! Отже, часто унікальні гравюри потребують складних реставраційних робіт, оформлення і цілодобового підтримання певного температурного та світового режиму. Тому музей вважатиме за честь бачити соціально-відповідальну бізнес-структуру у якості спонсора, і зі свого боку гарантує всебічну PR-підтримку культурологічно-зорієнтованому меценатові. Адже у планах Музею японської гравюри – мандрівки арт-галереями України та світу.

ya4

ya3

Майстерні

З моменту відкриття активно працює в музеї Майстерня художньої емалі. Гаряча художня емаль — одна із найстародавніших технік декоративно-прикладного мистецтва. Нині відомі художники-фахівці відроджують самобутнє мистецтво у Дніпрі, створюючи оригінальні станкові роботи. Можливості емалі:

  • оформлення у техніці емалі фасадів та інтер’єрів будівель;
  • ексклюзивні меблі з елементами гарячої емалі;
  • декорування архітектурних споруд, фонтанів, саун, ресторанів, метро;
  • сакральне мистецтво ікони у техніці гарячої емалі, алтарні образи, церковний інтер’єр.

13

6

0000000

Майстерня друкованої графіки «Пороги» Художники концентрують увагу глядачів на стародавньому мистецтві друкованої графіки. Усі види друку – високий, глибокий, плаский. Цілий спектр технічних можливостей для створення виразних та лаконічних графічних творів. Є можливість надрукувати ЛОГО вашої компанії на футболках та листівках.

0000

3D-лабораторія — це нове слово у техніці. Технології і мистецтво демонструють єдність.  Заняття з моделювання з допомогою  3D PEN. Створення будь-яких об’ємних фігур, розвиток абстрактного та творчого мислення.

00000

000000

Набирає обертів і Художня школа при музеї.  Приймає і дорослих, і дітей. Навчитися малювати вам допоможе професійний художник-педагог. У нашому арсеналі усі необхідні матеріали. Від студійця треба небагато — прагнення здобувати мистецькі знання та бажання творити. Перша виставка студійців відбулася на День міста. І мала успіх.

xsh

Майстер-класи у музеї – улюблене дозвілля містян.  Традиційні воркшопи, що проходять у стінах майстерень, дають можливість кожному спробувати власні сили у мистецтві. Друкована графіка чи художня емаль. Авторські роботи та оригінальні сувеніри власноруч – відтепер дійсність.

17

Ми розробили спеціальний Тур-музейним комплексом. Він  може бути у традиційній формі з відвіданням музейних фондів, і всіх експозиційних залів Музею так і у формі захопливого квесту. Група чи компанія отримує завдання і занурюється у гру, апофеозом якої стає знахідка мистецького шедевру.

14

Музейний сад  — новий затишний куточок де можна відпочити від міської метушні і  зорганізувати чудову фотосесію.  Доповнюють мистецьку атмосферу скульптурні шедеври молодих мистців та стильні арт-об’єкти від флористів. Підживитися мистецькою енергетикою дають змогу цікаві івенти.

  • Німе кіно – показ чорно-білої стрічки під акомпанемент тапера;
  • Арт-хаусні кінострічки молодих режисерів;
  • Творчі вечори – виступ молодих та прогресивних; музикантів, поетів, театральних гуртів;

dsc_5894

000

Музейний провулок  — творчий арт-майданчик, новий креативний простір. Окраса скверику — постійна виставка скульптур та робіт у техніці гарячої емалі. Майданчик Музейного провулку — своєрідний плацдарм для реалізації креативних проектів: симпозіумів,  фестивалів та паблік-токів  творчої молоді з усієї України.

0

00

Ресторація Ван Гог – це вже сучасна класика! Тут найвитонченіша кава у місті,  неймовірна кухня,  смачний wifi, «правильні» розетки і мистецька атмосфера.

Виставковий план музею майорить відомими іменами. 2016 рік відкрили молоді художники – Олександр Антонюк, Сергій Бурбело, Андрій Карпович. Дали зрозуміти, що молоде покоління наступає на п’яти метрам. Далі був яскравий Ігор Єрмолов та загадкова графіка Олексія Фіщенко. Справжнім проривом став «Супер-супер-маркет» Владислава Шерешеського. До речі – виставка пана Шерешевського відкрила нову сторінку музейної історії. У 2017 Музей дає слово Київській художній школі.

m5

11

12

А на листопад та грудень 2016 – Музей готує сюрприз. Виставкові проекти обіцяють стати неймовірними подіями. Втім, карти поки не відкриваємо.

Похожие записи: