Сюрреалізм, реальність. Музейний прорив. -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Сюрреалізм, реальність. Музейний прорив.

alt
Перший фестиваль сюрреалізму було відкрито в Музеї українського живопису 22 березня, в рамках експонування творів Сальвадора Далі. Дніпровські митці надихнулися творчістю великого сюрреаліста і вирішили дати власну відповідь.

У музейному саду відвідувачів зустрічав поет Олександр Шакіров. Декламувати вірші Сашко видерся на дерево. Засів на підвішеному кріслі між кленом та вербою і віщав у гучномовець.

Безпосередньо у залах музею Альона Загребельна та Марта Турлакова «запакували» власну творчість у форму  сміливих перфомансів.

Альона шмагала себе сосисками, висміюючи у такий спосіб споживання «фаст фуду» (замінника справжніх емоцій, почуттів, явищ) у житті. «Споживання – ось релігія нашого часу», — каже мисткиня. Люди споживають мікс та фаст-фуд, дещо неякісне, тиражне, низькопробне. Таким чином авторка критикує культ фізичного задоволення та преклоніння перед індустрією сексу, звертає увагу до стану постійної незадоволеності, який спонукає до появи потоку нових подібних товарів.

Марта Турлакова разом із колегою демонстрували присутнім увесь жах історії, до якої можуть призвести співзалежні стосунки між чоловіком та жінкою.

IMG_9985

DSC_5292

DSC_5334

DSC_5306

DSC_5350

DSC_5379

Ігорю Куделіну, художнику та куратору фестивалю, вдалося у межах одного майданчику зібрати не простих творчих персонажів, а митців із власним баченням цього світу, унікальними емоційними проявами та сміливою подачею. Як відомо, трактувати або пояснювати певною мірою сучасне мистецтво досить складно. Втім, якщо дати художнику слово – він буде ГОВОРИТИ, і  кожна робота отримає власне тлумачення, яке варто просто почути.

DSC_5415

DSC_5419

Отже, складні внутрішні та зовнішні світи пошуків людини, її уявлення, емоції та відчуття не завжди вкладаються у рамки звичайних повсякденних та реалістичних висловлювань та думок. Ще так багато таємниць, які не розкрито, і які люди мистецтва, пропускаючи крізь власну психіку, трансформують у чуттєво-естетичні образи, об’єкти мистецтва з метою розкриття для кожного глядача інтуїтивних прозрінь, що приховані  у снах та підсвідомості.

І ім’я цьому явищу – СЮРРЕАЛІЗМ.

IMG_0033

Фестиваль сюрреалізму у Дніпрі – це генерація сучасного художньо-філософського досвіду багатьох поколінь українських митців, театралів, які пройшли багатьма естетичними та соціальними формаціями та заявили про себе на майданчику Музею українського живопису.

Готовими висловити власне сюрреалістичне слово зголосилися митці, які працюють у різних видах мистецтва. Таким чином, серед живописців власну творчість представили:   

Володимир Бузмаков, Роман Мірошниченко, Ігорь Куделін, Маргарита Рубан, Даша Сура, Геннадій Нейзх, Володимир Тарасенко, Олександр Рєзнік, Дмитро Савченко, Анастасія Дудка, Антон Матєв, Мар`яна Станіславська.

Графіку експонують Володимир Мельник, Ігор Куделін, Олександр Рєзнік, Дмитро Савченко.

IMG_0007

DSC_5266

IMG_0135

DSC_5254

IMG_0076

IMG_0148

Окремий експозиційний розділ сформовано із зразків сюрреалістичної лірики Максима Бородіна.

Мультимедійні твори сучасних митців представлені у декількох виставкових блоках.

Привертає увагу документальна стрічка, знята у серпні 2015 року Гільдією Дніпровських Футуристів. За їхніми висловами, «…було створено безпрецедентне явище — «Трьохрогий чапленогий тролейбус». Цей документальний фільм є жалюгідною спробою відтворити події того дня». Автором фільму виступив Микита Лиськов. На екрані з’являються: Олександр Шакіров, Андрій Народуспівчутливий, Aльона Загребельна, Дарина Лукьяненко та Саша Лукьяненко, Ігорь Куделін, Денис Лукін, Марта Турлакова, Кабінет Дом Грібоєдова та інші.

Медійний простір доповнює проект «Зала Віддзеркалень» від Mirrored Reflections Lab, сутність якого полягає у залученні кожного глядача до процесу співтворчості із автором та співпричетності із творенням цифрового 3D арт-об`єкту.

Відеоінсталяція «Я тебе ненавиджу, Бунюель» діалогово перегукується з життєвими подіями та емоційними станами Сальвадора Далі. Автори концепції – Ігор Куделін та Олександр Король.

Виявилося, що сюрреалістичними можуть бути й танці. Це майстерно доводить театр-студія сучасного танцю Олени Будницької «Потоки».

DSC_5458

DSC_5435

Музичним акцентом на відкритті став виступ гурту  Kurs Valut у складі Євгена Гордєєва, Євгена Касьяна,  Костянтина Балакіна.

DSC_5512

Упродовж фестивальних днів для підсилення розуміння сюрреалістичного мистецтва працюватимуть музичні гурти, Альона Загребельна реалізує власні перфоманси .

23.03 о 17.00 — The Orchestra of Mirrored Reflections

24.03. о 17.00. — Gamardah Fungus – Ігор Ялівець, Сергій Ягода

24.03  о 18-00 — THE SOFI MUSIC

25.03. о 17.00. – Аналіз критичних станів Ігор Кудін, Віктор Гаврилін, Володимир Задерій.

IMG_0061

Похожие записи: