Сюрпризи від музею на День Міста-2017 -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Сюрпризи від музею на День Міста-2017

alt
Місто готується до свого Дня народження, яке святкуватиме 9 вересня. Музей українського живопису готує для містян кілька сюрпризів.
Музейники відкриють першу та єдину в Україні Емальєрну вулицю. Наразі активно тривають останні приготування. Художники формують експозицію – монументальне панно з робіт у техніці художньої емалі.

 

Дивовижна техніка гарячої емалі — мистецтво, відоме з далеких часів. Стародавні єгиптяни використовували емаль  у якості дорогоцінних вставок в ювелірних виробах. На Русь гаряча емаль прийшла з Візантії. Сьогодні емаль є  прикрасою інтер’єру, використовується як у ювелірних виробах, так і у монументальних творах. Власне кажучи, емаль — це суміш кварцевого піску, солей та окислів металів, що не втрачають своїх властивостей під час випалу на високих температурах у муфельній печі (600 — 860  С).

У закладці емальєрної вулиці беруть участь роботи відомих майстрів-емальєрів.  Загальна кількість робіт близько 200.

 

У музейному саду для містян буде працювати Арт-майданчик. Кожен матиме змогу знайти для себе вид мистецтва і спробувати себе в ролі художника.    Участь у майстер-класах буде безкоштовною.

Воркшопи проводитимуть  професійні художники:

— Петриківський розпис  —  Оксана Золотарьова – юна й талановита майстриня петриківського розпису, куратор виставок в Дніпропетровському художньому музеї, зокрема й «петриківки». Захистила дипломну роботу, написану на основі досліджень в галузі петриківки, зокрема детально описала процес підготовки та включення розпису до репрезентативного списку об’єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

16990119_1251024398321352_494172043_o

— кераміка – Ксенія Жижій,  коледж Хортицького навчально-реабілітаційного центру (напрямок: живопис, кераміка), з 2012 р. – студентка Львівської національної академії мистецтв, кафедри художньої кераміки.
Учасниця виставок, конкурсів, пленерів, серед в Україні та за кордоном.

— скульптура – Надія Отряжа  скульптор, художник, графік, дитячий викладач,  студентка Львівської  національної академії мистецтв. Факультет образотворчого мистецтва і реставрації. Спеціальність: монументально-декоративна скульптура. Авторка багатьох виставок та скульптурних пленерів в Україні та за кордоном.

— живопис – Андрій Кописов  — молодий художник – живописець. Автор кількох персональних виставок. Працює у різних жанрах: пейзажі, портрети, оголена натура.

DSC_6668

— графіка – Сергій Алієв-Кавика — художник-графік  Закінчив Московський поліграфічний інститут (майстерня Мая Мітурича)). Займається витинанкою, робить ляльки-мотанки. Працює у жанрі ліногравюри. Куратор майстерні «Пороги» при Музеї українського живопису. Учасник багатьох персональних та спільних виставок в Україні та за кордоном.

DSC_0541

— емаль – Станіслав Юшков  — художник, емальєр, знана постать в середовищі дніпровських художників: яскраве власне творче обличчя, витончений художній смак, принциповість у вирішенні мистецьких і виробничих питань.

11-152

І третім подарунком для дніпрян стане урочисте відкриття за участю міського голови нових виставкових площ Музею українського живопису.  Нове приміщення стане місцем прописки основного фонду творчих робіт дніпровських художників та Музею японської гравюри.

Оновлена експозиція Музею українського живопису (нове приміщення)

Оновлена експозиція Музею українського живопису продовжує знайомити з розмаїттям творів дніпровської мистецької школи та її найяскравішими представниками – художниками, які народилися, жили чи працювали саме на теренах нашого регіону. Нові виставкові площі продемонструють багатство жанрово-тематичного спектру зібрання, доповнять перелік імен мистецьких персоналій ІІ пол. ХХ ст.

Класики дніпровської мистецької школи: Георгій Чернявський, Михайло Кокін, Микола Родзін, Анатолій Ткач, Віктор Матюшенко, Микола Боровський, Олександр Войцеховський, Володимир Жуган, Володимир Горбаченко, В’ячеслав Ховаєв, Володимир Ерліх, Роман Шустерман, Андрій Потапенко, Анатолій Костенко, Василь Філоненко, Федір Павленко, Ігор Єрмолов, Комунар Беркута, Петро Магро, Мойсей Козулін, Олександр Талєєв, Микола Кублік, Яків Калашник, Григорій Невечеря, Олександр Невечеря, Євген Бєліков, В’ячеслав Данілов, Марія Котляревська, Федір Клименко.

Музей японської гравюри – отримує постійну прописку в оновленому приміщенні.

Близько 400 вибраних графічних листів ХVIII – ХІХ ст. у техніці кольорової ксилографії репрезентують творчий доробок 26-ох майстрів – представників унікального напрямку японського мистецтва – укійо-е. Експозиція виставки побудована у порядку хронології із акцентом на династіях митців.

DSC_4585-_1@0

Експозиційний розділ, присвячений ХVIII ст., знайомить із творчістю КІЙОНАҐА Торії та УТАМАРО Кітаґава – майстрів, які мали змогу творити за часів розквіту напрямку укійо-е. Гравюри привертають увагу гармонійним стриманим колоритом, що народжувався завдяки застосуванню барвників рослинного та мінерального походження, та лінією, тонкощі підкорення якої криються у стародавньому мистецтві каліграфії. Ліричні композиції того часу закарбувалися у жанрах бідзін-ґа та окубі-е, змальовуючи красу гейш та куртизанок.

DSC_4551-_1@

Розділ, скомплектований з творів  ХІХ ст., демонструє нові етапи розвитку напрямку «мистецтва мінливого світу», є досить насиченим за кількістю жанрів, технологічним різноманіттям друку та розвитком діючих шкіл.  Зокрема, цей час став епохою стрімкого розвитку династії Утаґава («річка пісень»), творчість якої найбільш широко представлена у зібранні Музею японської гравюри. Протягом означеного періоду творили ЙОСІТОРА Утаґава, ЙОСІЦУЯ Утаґава, КУНІЙОСІ Утаґава, КУНІСАДА Утаґава, ХІРОСІҐЕ Утаґава, які лишили яскравий слід у жанрі театральної гравюри та історико-героїчній тематиці.

На зламі ХІХ – ХХ ст. яскрава історія укійо-е наближається до завершення, сповнюючись впливом європейської культури та відтворюючи тогочасні події. Експозиція виставки завершується даним розділом та презентує творчість САДАНОБУ Хасеґава, ТОСІХІДЕ Міґіта, ТІКАНОБУ Тойохара.

DSC_4622-_1@

Похожие записи: