Слово про мисткиню -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Слово про мисткиню

alt
Від 11 листопада до 22 грудня в залах Музею українського живопису можна буде переглянути експозицію творів однієї з найвідоміших українських народних художниць – Марії Примаченко. Представниця «народного примітиву» («наївного мистецтва»), лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка 1966 року за цикл робіт «Людям на радість», заслужений діяч мистецтв УРСР з 1970, народний художник України від 1988 року.

 

 

Марія Оксентіївна ПРИМАЧЕНКО

(1909 – 1997)

Земля українська з давніх-давен славилася чудовими майстрами народного мистецтва. Дивовижно багата природа України, її щедра за різноманіттям форм та барв флора і фауна завжди були тим джерелом, що живило та зрощувало із простих сільських умільців справжніх художників, які здатні створювати довершені шедеври декоративного розпису.

До таких творчих унікумів належить і Марія Примаченко.  88 років жила та творила вона у тихому поліському селі Болотня, що під Києвом. Дивним чином проста неосвічена селянка зуміла поєднати у собі усе розмаїття поліської землі, сповненої багатством міфології, численними переказами та легендами. Талановита мисткиня знайшла спосіб змалювати своєрідність краю у казкових образах, народжених нестримною фантазією людини. Людини, яка перш за все здатна бачити світ крізь призму власного унікального відчуття оточення. Марія Примаченко творила власних, зазвичай, вигаданих звірів, які не лякають;  райських птахів з пишним пір’ям, чи тварин, яких не стрінеш у природі. У такий спосіб художниця здолала межі звичного, зануривши глядача у власний небачений світ, що свого часу відкрився лише їй. Нині кожен, хто відкриває для себе творчість Марії Примаченко, має змогу поринути у добру, яскраву оповідь про рідну землю.

Людмила Тверська

мистецтвознавець,  заслужений працівник культури України

primachenko_foto

Марія Примаченко

primachenko_ukrainskie-tancory

primachenko_oj-za-gaem-gaem_1965

primachenko_astry-v-vaze-_1965

primachenko_dikaya-kurica-v-vinograde

primachenko_golub-mira

mariya-primachenko_obezyany-i-krokodil_1961

primachenko_aisty-na-polese_1981

Похожие записи: