Сальвадор Далі. «Знаки Зодіаку» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Сальвадор Далі. «Знаки Зодіаку»

alt
У наших залах – поповнення. Доступна до перегляду нова серія робіт видатного сюрреаліста "The sings of the ZODIAC".

Дивовижі твори, датовані 1969 роком. Оригінальний кольоровий літографічний комплект.

 

Далі випустив обмежений тираж комплектів —  по 12 літографій в кожному.

Ця неймовірна, унікальна 48-річна літографія зберегла яскраві та чіткі кольори.

Зображення розміром 12 х 16 дюймів, розмір паперу якого становить 14 х18 дюймів.

Повний комплект «The sings of the ZODIAC» дуже рідкісний і його важко знайти.  Більшість з цих комплектів були розрізнені, а роздруківки продаються дилерами по штучно.

Автор тексту — Ніколас Соколов

Видавець — Леон Аміл

Оригінальна назва:  Twelve Signs of the Zodiac (Signs of the Zodiac)

1

ОВЕН, Баран (21 березня – 20 квітня)

Овен – перший знак зодіаку, що обумовлює початок весни. Стихія Овна – Вогонь, керується планетою Марс. Будучи марсіанським сузір’ям, Овен є сильним та витривалим, що дозволяє йому бути першим у всьому та досягати поставленої мети. Наділений активним та творчим інтелектом, любить науку, соціальну та політичну сферу, де він може випробувати себе. Щедрий та люблячий у особистих відносинах, нескінченно відданий в коханні. Одні з помилок Овнів – образливість, дратівливість, тенденція до ревнощів. Все це призводить до розірвання дружніх стосунків та подружніх непорозумінь. Однак, його чутливість та вразливість стає джерелом великої сили в мистецтві, особливо в живопису, де його вперті натхненні ідеї віднаходять нові шляхи для реалізації.

ТЕЛЕЦЬ, Бик (21 квітня – 20 травня)

Телець черпає свої сили від Землі. Він знаходиться в єдності з Природою і слідує її ритму. Чуттєве створіння, він грає важливу роль у діонісійному святі життя. Телець живе у реальному світі, терпляче сіє свій урожай і чекає плодів. Іноді повільний та впертий, але надзвичайно стійкий. Телець знаходиться під пануванням Венери і його любов безхитрісна, природна, ніжна та фізична. Однак, він легко досягає простого щастя. Коли Венера спрямовує його до мистецтва, він стає ретельним майстром, що шукає досконалості. Жорж Брак, Моріс Естер, Анрі Руссо були найяскравішими представниками зодіакального сузір’я Телець.

3

БЛИЗНЮКИ, Близнята (21 травня – 21 червня)

Близнюки належать до стихії Повітря, керуються планетою Меркурій. Невловимі, мінливі Близнюки не належать ні до минулого, ні до майбутнього. Подвійній знак, що несе в собі всі суперечності. Вони сповнені цікавості та невичерпної енергії. Близнюки насолоджуються метаморфозами, бо народжені справжніми акторами, та все ж іноді вони губляться, змінюючи свої маски. Якщо так станеться і Близнюки зупиняться у пошуках, вони матимуть змогу максимально використати свій логічний і нескінченно допитливий інтелект, як, наприклад, Блез Паскаль. Їх шарм, витонченість, такт та деяка самодисципліна можуть стати потужними активами. У коханні Близнюки позбавлені власницьких інстинктів — їх вибір завжди усвідомлений.  У мистецтві – Стравінський, Дюфі, Гоген – це приклади особливої роздвоєності, яка співіснувала у єдності.

РАК, Краб (22 червня – 22 липня)

Рак керується Місяцем і належить до стихії Води. Його головний атрибут – фантазія, сповнена спонтанності та творчої сили. Особисто для Рака дія є в тисячу разів менш суттєвою, ніж емоція. Свавільний та імпульсивний, поет та мрійник. Вічна дитина, тендітна, непристойна та примхлива. Він мріє про повернення до материнського лона. Його слабка сторона  — несамостійність, але він здатний грати роль батька чи матері з тим, кого любить. Існує інший тип Раку: Санчо Панса, він міцно стоїть на землі. Різниця між Дон Кіхотом і Санчо Пансою не така велика, як здається. Один продовжує вірити у чудеса, інший  вірить лише у те, чого може торкнутися. Але обидва вони родом  з дитинства. Рембрандт, Коро, Далі народилися під сузір’ям Рака.

ЛЕО, Лев (23 липня – 22 серпня)

Лев керується Сонцем і належить до стихії Вогню та царства Літа. Авторитарний та блискучий, королівський та монархічний. В кожному Левові спочиває Цар Соломон, що мріє залишити в пам’яті нащадків спогади про свою славу та геніальність. Має величезну здатність до роботи, силу та індивідуальність. Його слабкість у його гордості та нарцисизмі. Як і Геркулес, він здатний нав’язувати свою волю через силу (Наполеон, Рокфеллер, Форд), чи як Аполлон може впливати силою волі, любов’ю до краси і досконалості. Лев життєво потребує захоплення та визнання своєї персони. Намагається оточити себе великою кількістю коханців, але й сам залишається палким, щедрим та безкорисливим залицяльником.

ДІВА, Незаймана (23 серпня – 22 вересня)

Діва, як і Близнюки керується планетою Меркурій. Але Діва менш мобільна і її дуальність менш виражена. Сурова декартова логіка править Дівою і надає їй підвищеної ефективності. Але ніхто не є більш забобонним, ніж цей реалістичний логік.  Його слабкість полягає у психологічному стримуванні своїх резервів, що перешкоджає йому відштовхнутися вперед. Іноді він грає у сірого кардинала. Тим часом під маскою тактика лежать могутні сили землі. Часом, Вулкан витісняє Меркурій, викликаючи  заборонені пристрасті – це Анти-Діва, яка ховається за маскою спокою. Мистецтво – один з найкращих видів діяльності, де Діва може врятувати себе від своїх таємниць. Клод Дебюссі та Арнольд Шенберг, Енгр, Арп, Альфред Джаррі зрозуміли, що тільки перемога над власною зухвалістю дає змогу віднайти свободу і узгодити Вулкан і Меркурій.

ТЕРЕЗИ, Баланс (23 вересня – 22 жовтня)

Терези надземні і чарівні, керуються планетою Венера  — властителькою образотворчого мистецтва та кохання. Оскільки Овен демонструє себе через дію, Терези розкриваються через сублімацію бажання в коханні та мистецтві. Терези цінують рівність, враховують інтереси інших, намагаються створити пару. Коли вони досягають гармонії у добре збалансованих відносинах, людина-Терези відчуває наповненість. Терези хочуть бути коханими, їм притаманна як невимовна нісенітниця, так і  прекрасна відданість. Любов – найголовніша турбота у житті Терезів, за умови, що вона сублімована, наприклад, у ввічливому коханні чи містичному союзі душ. Недоліки Терезів  — нарцисизм, простота вчинків та бездіяльність у соціальній сфері,  поверховність та аматорство. Він спокушається романтизмом, і в мистецтві часто поєднує хтивість і меланхолію, елегантність душі та пристрасний пошук гармонії. Рамо, Верді, Ватто, Вергілій, Ламартин, Новаліс, Боннар народилися під сузір’ям Терезів.

СКОРПІО, Скорпіон (23 жовтня – 21 листопада)

Скорпіон  — руйнівник форм і меж. Його правлячою планетою є Плутон – суддя, який ніколи не визнає трибуналу. Але Скорпіон часто проходить через руйнування, щоб створити/побудувати щось нове. Змій повинен померти, звільнивши Орла. Скорпіон — це знак пристрасті та інтенсивності. Йому притаманна вражаюча психічна та фізична енергія, яка не знає відпочинку. Виняткова сексуальна енергія, що породжує в ньому інстинктивного борця; життя і смерть поєднуються в сексі. Належність до водяної стихії призводить до неможливості ігнорування плотських насолод. Його роль у суспільстві має кардинальне значення  — це заважає йому спати на лаврах та бути самовдоволеним. Скорпіони – великі приборкувачі, дослідники, творці та першопроходьці. Мадам Кюрі, Вермер, Моне, Пікассо народилися під сузір’ям Скорпіона.

СТРІЛЕЦЬ, Лучник (22 листопада – 21 грудня)

Стрілець черпає свою силу від стихії Вогню та від планети Юпітер – властителя Олімпу. Як і Кентавр, Стрілець живе заломлюючими пригодами, він народився для дослідження віддалених земель. Таким чином, Стрілець є знаком всіх уявних чи дійсних експедицій, перетином всіх кордонів, як інтелектуальних, так і фізичних. Він прагне стрибнути вперед і зіткнутися з новими небезпеками. Вогонь дає йому престиж і авторитет, його ентузіазм заряджає інших. Як подвійний знак – наполовину кінь, наполовину чоловік, він поєднує грубу силу з розумом. У сфері мистецтва така вогняна істота не може не намагатися перевершити себе в новому синтезі. Бетховен, Тулуз-Лотрек, Кандінський  були типовими Стрільцями.

2

КОЗЕРІГ, Коза (22 грудня – 19 січня)

Козеріг земний знак і знаходиться під владою Сатурна – властителя Часу. Його верхня частина належить до легендарної кози Амальтеї, а нижня частина являє собою грузний хвіст морського монстра. Таким чином, це складний знак, з одного боку суровий, холодний, далекий, мовчазний і песимістичний. Але під панцером горить таємний вогонь. Козеріг це водночас і жорстока, і вразлива душа, яка чекає своєї години, коли після довгої зими з’являється весна. Десь в глибині душі, таємно, імпульсивний, з величезним резервом сили. Жага досконалості характерна для Козерога, йому добре служить аналітичний склад розуму, його сила в роботі і концентрації. Такі жалюгідні мізантропи як Мольєр оказували своє розчарування через сміх. Часто віддає перевагу живопису, де наполегливо підкреслює композицію. Сезанн, Матісс, Утрилло, Рібера були Козерогами.

ВОДОЛІЙ,  Водний перевізник (20 січня – 18 лютого)

Водолій відноситься до стихії Повітря. У ньому співіснують абстракція та необхідність конкретної реалізації. Він систематичний, іноді догматичний, теоретик або технократ, з пристрастю до встановлення універсальних законів, які б звільнили його від забобонів. Але його яскравий синтетичний інтелект часто нез’єднує теоретичне та практичне. Його часто засмучують раптові катастрофи та непередбачувані банкрутства. Дружба — це його релігія, в коханні він вірний одному типу жінки чи одній жінці. Але від такої жінки він чекає все – красу, розум, елегантність, чарівність. Наділений даром винахідника, генія, він переслідує свою мрію про перемогу над Всесвітом. Саме музика має потужний вплив на нього. Під цим астрологічним знаком народилися Шуберт, Мендельсон, Альберт Берг та божественний Моцарт.

РИБИ, Риба  (19 лютого – 20 березня)

Риби відносяться до царства Води і знаходяться під владою Нептуна – бога морів. Риби живуть у світі відчуттів,  занурюється в них, дихають в них і знаходять спокій в них, керуючись таємним радаром, як дельфіни. Вони не спілкуються через слово, а скоріше через передачу образу, тиші, враження. Іноді Риби ризикують втратити контакт з реальністю, бути зачарованими таємницею і магією.  Водночас надзвичайно чутливі і байдужі, незрозумілі для інших, Риби – це дон Жуан, розірваний між земним і небесним коханням. Захоплений чуттєвою хтивістю, але відчужений від світу. Він відчуває напругу у власному тілі, прагнучи досягти того, що залишається відстороненим. Це може пояснити бачення природи тих, хто народився під цим знаком, таких як Мікеланжело, Віктор Гюго, Ейнштейн, Ренуар і Мондріан.

Отже, приходьте дивитися «на себе», приміряти трактовку та образ вашого знаку зодіаку від Далі.

4

Похожие записи: