«Пошук. Ван Гог. Ремінісценція» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«Пошук. Ван Гог. Ремінісценція»

alt
Виставка-проект «Пошук (Ван Гог. Ремінісценція)», що буде відкрита у Музеї українського живопису, об’єднує творчі роботи 11 українських художників з Києва, Львова, Чернігова, Запоріжжя. Виставка сформована з живописних та графічних робіт.

Автори експозиції познайомилися у Польщі —  під час роботи   над першим повнометражним анімаційним фільмом про життя та смерть  Вінсента Ван Гога «Loving Vincent».  Цей міжнародний проект  об′єднав митців майже з усього світу. До роботи над проектом було залучено і 13 художників з України.

Робота у студії  показала плідність такого творчого  об′єднання,  можливість  обміну досвідом   у ході роботи над  створенням  спільного проекту.  Багатьом така співпраця допомогла повернутися до творчих  експериментів , до процесу вирішення своїх творчих завдань.  Дуже часто художник змушений обирати:  присвячувати свій час комерційно вигідним замовленням чи    власним творчим пошукам. Коли і де проходить ця грань? Що для кожного є пріоритетним?  Що штовхає художника на той чи інший шлях?

Робота над проектом «Loving Vincent» та більш глибоке занурення у світ Ван Гога спонукала до  роздумів  про цінність самого процесу пошуку:  нових художніх форм, рішень, тем, завдань… Яким був  цей пошук  для   учасників виставки:  захоплюючим, надихаючим, тривожним, жертвенним чи спокусливим? Кожен художник на полотні відшуковує свою відповідь, знаходить своє рішення, створює своє  бачення.
Проект проводить кореляцію між процесом «пошуку» Вінсента Ван Гога  та сучасних художників,  твори яких увійшли до цього проекту.

 Учасники виставки: Очередько Катерина, Очередько Тетяна, Савченко Марина, Башинський Олександр, Шепеленко Марія (всі – Київ), Мурин Віталій, Свірняк Ярослав, Бонішко Анастасія, Горголь Олена (всі – Львів), Ковтунович Андрій (Чернігів), Решетник Юлія (Запоріжжя).

ПЛАКАТ-А-3-мал

У матеріалі використано фрагмент картини Катерини Очередько «Сріблясний гай», 2015 р.

Похожие записи: