Осанна осені… крізь сум і радість… -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Осанна осені… крізь сум і радість…

Літературний вечір. Відома поетеса Леся Степовичка презентувала у Музеї українського живопису свою книжку «Осінні люди».

 

 

 

Зібралося тісне коло друзів та шанувальників творчості поетеси. Вона говорила, читала вірші. Гості віддячували оплесками та замріяними посмішками.


 

 

Нова збірка, нова творча сходинка у творчості поетеси. До книги увійшли вірші та поеми філософського, ліричного, громадського і духовного спрямування, а також переклади зі світової класики. На сторінках книги - відлуння двох українських Майданів, лихої війни, подих осені і щастя, відчаю і радості, тривоги й надії.

Відсторонитися, заплющити очі від буття і життя, що розфарбовано політичними брудними фарбами - хіба може поет? Хіба може закрити двері та вікна свого помешкання і сказати - я романтик, я вище цих сварок, я писатиму про стосунки «людини і природи», «Людини і людини». Я виспівуватиму кохання і вічні цінності. А ви там чубтеся, хоч очі одне одному повиїдайте. Ні.. я так не можу, - каже пані Леся.

Вона певний період мовчала.. а потім відізвалася такими рядками:
- То де ж ти все-таки, Поезіє, була?
- Шрам на щоці й розірване пальто…
- Палила шини на Хрещатику й пила
- Війни пекельну чашу з хлопцями АТО

Гарт Донецьких бойових дій - це практично основна магістраль цієї поетичної збірки:
- Він, що знав, як много важить слово -
- На добро людське і на біду -
- Так плекав кохану рідну мову,
- Наче квітку у своїм саду.

Осінні люди за Лесею Степовичкою, - це не ті, що згоріли на попіл (диптих «Вогонь і пил»), а ті, що горять, творять, оновлюються і кохають - саме тепер, в наші доленосні дні. Саме тому, що їхні души відкликаються на події - таких людей оспівує поетеса. Бо вони утверджують одвічну радість буття.


 

 

 

Проілюстрував збірку відомий скульптор Ярослав Мотик. З паном Ярославом Лесю пов’язують давні дружні стосунки. Кожної зустрічі він дарує Лесі власні скульптурні мініатюри. Степовичка назбирала цілу колекцію. А тепер вирішила на знак дружби видати книгу. У ній і поєдналася поезія зі скульптурою. Мистецтво у будь-якій формі звучить голосно і впевнено, бо з вуст талановитих.

Ірина Скосар


Адреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Червона Площа,5-а (біля Троїцького собору).
Музей працює: середа – неділя, 11:00 – 19:00
Тел.: 32-04-31, (096) 610 3796, (099) 068 3168

Похожие записи: