Мистецькі подарунки до Дня міста -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Мистецькі подарунки до Дня міста

Хто з нас не любить подарунки? І хто сказав, що вони потрібні лише дітям? Рідне місто у день свого народження заслуговує шани, а містяни - маленьких сюрпризів, що не лише потішать, а й дадуть наснаги.

 
МУЗЕЙНИЙ ПРОВУЛОК

До дня міста Музей українського живопису готувався три місяці поспіль. Головний подарунок – це відкриття нового креативного простору – Музейного провулку, який став унікальним майданчиком для мистецьких імпрез, перфомансів, виставок та творчих паблік-токів. Тут усе із шармом та мистецьким присмаком. Наразі, провулок прикрашають роботи метрів дніпропетровської художньої школи. Але експозиція змінна. Тому молоді художники вже вишукуються у черги, аби отримати шанс на першу власну виставку, ще не в музеї, на його ганку, у Музейному провулку. Символічні та витончені скульптури, стильні лавочки та столики, аби перепочити і зарядитися за філіжанкою кави тою неймовірною атмосферою та енергетикою, що живе тут. А, можливо, і упіймати музу свого натхнення.


 

 

 

 

 

 

ХУДОЖНІЙ ВЕРНІСАЖ
З самого ранку працівники Музею працювали наче мурахи у великому мурашнику. Винесли та встановили на площі Героїв Майдану мольберти та стенди, аби повішати на них картини. З фондів музею, а також роботи дніпропетровських художників, що зголосилися взяти участь у святковому Художньому вернісажі, і картини талановитих студентів театрально-художнього коледжу. Вийшов музей під відкритим небом.


 

 

 

 

 

 

МИСТЕЦЬКИЙ РЕКОРД
У святковий день Музей українського живопису замахнувся на створення рекорду! На полотні розміром 1,5 на 2 метри містяни малювали портрет міста. До створення шедевру долучилися близько 500 людей. Право зробити перший мазок музей люб’язно надав гостям – в.о. голови міста пані Галині Булавці. Далі навколо картини счинився справжній ажіотаж. В олійній фарбі були усі – і малі, і дорослі. Діти домальовували руками. Найменші художники отримали солодкі дарунки – великі пряники з логотипом музею.


 

 

 

 

 

 

МИСТЕЦТВО ПРОТИ ВІЙНИ
Був на Художньому вернісажі ще один стенд - на ньому незвичайні картини. Це роботи бійців із зони АТО. Благодійний проект, що його започаткував Музей українського живопису та Спілка дизайнерів України, АРТ-терапія для бійців - триває і дає власні плоди. Щомісяця з таких робіт назбирується ціла виставка. Проект добре знають у місті. Подібну ініціативу за Дніпропетровськом вже перейняли Київ, Вінниця та Львів. У шпиталях, завдяки малюванню, хлопців «витягають» з посттравматичного стану. Цікаво, що роботи – далеко не наївне малярство, мистецтвознавці дають картинам військових високу оцінку. І ще один нюанс – жодного військового сюжету. Хлопці малюють мирні картини. Про вічні цінності.


 

 

ПОДАРУНОК ПОЛКУ ДНІПРО 1 від Майстерні ДРУКОВАНОЇ ГРАФІКИ ПОРОГИ

Музейна майстерня ПОРОГИ зробила свій внесок у спільну справу в боротьбі за перемогу. Унікальна патріотична серія ліногравюр від Андрія Соколенка.
На знак підтримки бійців, що виборюють територіальну цілісність на Сході країни, майстерня ПОРОГИ подарувала полкові ДНІПРО 1 серію патріотичних плакатів. Аби хлопці розуміли – ми за них тримаємо кулаки, молимося і безмежно вдячні за їх стійкість та мужність. Хлопці подякували і пообіцяли передати плакати у Маріуполь та Красноармійськ. А ті, хто вже демобілізувався, сказали, що повісять ліногравюри у себе вдома. На пам'ять.


 

 

 

 

Фурор від ПОРОГІВ
У День міста Андрій Соколенко разом з Сергієм Алієвим Кавикою працювали на площі. Верстат. Фарба. І ось воне – народження ліногравюри. Дехто бачив це вперше. Зробити власноруч таку картину – черги вишукувалися. Кожен, хто спробував покрутити верстата, був у неймовірному захваті із власної роботи – чи не стрибали від щастя. Користувалася попитом і сувенірна продукція виробництва ПОРОГІВ. Футболки та полотняні сумки з відтисками на верстаті – сучасний та популярний тренд. Отже кожен обирав за вподобанням – черепашку на сумці чи портрет Валеріана Підмогильного на футболці.


 

 

 

 

 

 
МАЙСТЕР-КЛАСИ З УСІХ НАПРЯМКІВ МИСТЕЦТВА
Малювати ніколи не пізно і не ...зарано. Так каже наша Олена Капшукова, вчителька малювання Музейної школи мистецтв. Вона з колегами теж вийшла на день міста на площу і влаштувала майстер-клас по всіх напрямках мистецтва. Малювати підходили і малі діти, і поважні пани. Сідали і занурювалися у власні переживання. Так і виходили сюжетні перипетії, абстракції та справжній пленерний живопис.

 

 

 

 

 

 
Лабораторія 3 D - принт
Тризуб, окуляри, солдатики, іграшки, машинки і ще багато чого – все це виникало швидко. І ніби само по собі. Справа у 3D PEN. Андрій Барна з помічниками «чаклував» у власній лабораторії 3D–принт. Сказати, що біля столика було людно – нічого не сказати. Черга… І сотні здивованих та зачарованих. 3D-принтери, сканування, високі технології дають неймовірні можливості для АРТ-середовища. Кожен мав можливість на власні очі побачити, як працює механізм, передвісник нової промислової та арт-революції.

 

 

 

 

 
МАЙСТЕРНЯ ХУДОЖНЬОЇ ЕМАЛІ
Майстерня художньої емалі на День міста теж зробила паузу у роботі і усім складом вийшла на площу. Станіслав Юшков та В’ячеслав Апет – виставили власні роботи. Окрім панно та живопису у техніці гарячої емалі був стенд із прикрасами. Кожна – неповторний малюнок. Втім, гаряча емаль - це не лише неймовірно витончені ювелірні шедеври, це і можливість декорування будь-яких архітектурних споруд, фасадів, фонтанів. Нове слово у сакральному мистецтві. Бо і вівтарні образи, і ікони з елементами емалі - це витвори мистецтва. Гаряча емаль - вигідна прикраса мозаїки, кованих та литих виробів. Прекрасний матеріал для інсталяцій. Майстерня ще раз заявила про себе. Втім, головна подія для емальєрів України – попереду. Це відкриття Музею Художньої емалі у стінах Музею українського живопису. 10 жовтня.

 

 

 

 

 

 

Тож, до наступного свята. Музей радий дарувати позитивні емоції із мистецьким присмаком!

Ірина Скосар


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Червона Площа,5-а (біля Троїцького собору).
Музей працює: середа – неділя, 11:00 – 19:00
Тел.: 32-04-31, (096) 610 3796, (099) 068 3168

{loadposition video_player}

Похожие записи: