Людмила ТВЕРСЬКА. Спомин про людину-епоху -Музей українського живопису

Людмила ТВЕРСЬКА. Спомин про людину-епоху

Нині минає два роки, як з нами немає однієї з найдосвідченіших фахівчинь у мистецтвознавчій царині – заслуженого працівника культури України, членкині Національної спілки художників України, мистецтвознавиці Людмили Володимирівни ТВЕРСЬКОЇ.

Людмила Тверська народилася 29 лютого 1940 року у місті Ростов-на-Дону (РФ), однак власне життя пов’язала з містом Дніпро. Активна фаза професійної діяльності Людмили Тверської була пов’язана з Дніпропетровським художнім музеєм. Науковий потенціал мистецтвознавиця спрямувала на дослідження та популяризацію творчості класиків мистецтва Придніпров’я (Георгій Чернявський, Михайло Кокін, Микола Родзін, Андрій Потапенко, Микола Боровський та багато інших).

З 2015 року творчий шлях Людмили Володимирівни був непоривно пов’язаний з установою культури «Музей українського живопису». Обіймаючи незмінну посаду головної мистецтвознавиці, Людмила Тверська виступила блискучою авторкою усіх виставкових проєктів музею, займалася активною комплектацією музейних фондів творами класиків та сучасників дніпровського мистецького процесу, проводила незліченну множину екскурсій, лекторіїв та консультацій з теорії та історії українського та світового мистецтва. Не полишала Людмила Володимирівна наукових досліджень. Відтак, за доби незалежної України світ побачили численні мистецтвознавчі розвідки, присвячені творчості Ігоря Єрмолова, Федора Павленка, В’ячеслава Апета, Станіслава Юшкова, Володимира Небоженка, Олександра Рєзніка, Сергія Алієва-Ковики, Тараса Триндика, Ігоря Куделіна та багатьох інших.

Людмила Тверська була однією з інспіраторок та стояла біля витоків заснування комунального підприємства «Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура».
За сумлінну працю неодноразово була відзначена численими грамотами та подяками.

За порадою до досвідченого фахівця постійно зверталися музейники та галеристи, молоді митці, викладачі мистецьких закладів міста, співробітники Виставкової зали Дніпропетровської організації Національної спілки художників України.

Пропонуємо вашій увазі лекцію мистецтвознавця Володимира Малікова.

(спільний проєкт КП «Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура» та Музею українського живопису).

Січень 2021.