Лекції на вихідні: Павло Третьяков і Катерина Білокур -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Лекції на вихідні: Павло Третьяков і Катерина Білокур

alt
В останні вихідні 2015 року запрошуємо до Музею на лекції: у суботу 26 грудня о 16:00 розповідь про колекціонера та мецената Павла Третьякова, а у неділю – про самобутню народну художницю Катерину Білокур.

 

 

 

Вперше ми змінюємо усталеним традиціям Суботнього вечора мова буде йти не про відомого художника, як зазвичай. Якщо бути точним – зовсім не про художника. Павло Третьяков — купець-підприємець, меценат, колекціонер творів митців України та Росії, засновник художньої галереї.

Все починається з блискавичної ідеї. 28-річний юнак із шістьма картинами у власній колекції поставив собі мету: створити національну художню галерею. Упродовж років Третьяков формував власну колекцію, ретельно відбираючи кожний твір та долаючи шлях від простого поціновувача до істинного історика мистецтва.

Художники вбачали у постаті Павла Третьякова не лише покупця живопису, а справжнього друга та помічника.

Портрет-Третьякова-кисти-Репина

Портрет П.Третьякова пензля Іллі Репіна

Неділю ми присвятимо самобутній художниці Катерині Білокур.

Її життя – суцільна боротьба за право малювати. Живопис – істинне покликання художниці на все життя. Досі у світі історики мистецтва не можуть віднайти мистецтво, яке нагадувало її неповторне бачення та стиль. Ще один приклад, коли барви душі стають мистецтвом на віки.

Белокур_Автопортрет

Катерина Білокур. «Автопортрет», 1955

Белокур_Счастье

Катерина Білокур. «Щастя», 1950

Вхід вільний.

Адреса: Дніпропетровськ, Троїцька площа (вул.Червона площа), 5-А

Banner_Tret

Banner_Bilokur

 

Похожие записи: