Ранок для київської творчої інтелігенції у складі Матвія Вайсберга, Олексія Малих, Леоніда Берната, Валерія Шкарупи, Владислава Шерешевського, Дмитра Корсуня, Бориса Фірцака, Олександра Левича, Олени Придувалової з донькою Лідією розпочався у культурно-діловому центрі Менора, а саме у Музеї «Пам’яті єврейського народу та Холокосту в Україні».
Цей музей – третій у світі меморіальний комплекс, присвячений Холокосту. Атмосфера у музейних залах вражає і змушує відчути увесь біль трагедії. Окрім традиційних стендів з експонатами тут використано мультимедійні інсталяції, голограми, трансляції відео та аудіозаписів.
У Преображенському скверику біля Діорами художники заклали алею з лип. 12 тендітних дерев. Липи, які згодом розквітнуть.
Ідея такого подарунку місту належить засновнику Музею українського живопису Олегу Наумову.
Кожне дерево отримало іменну табличку. Ім’я та прізвище художника. 12-те деревце митці презентували школярам. Діти саджали його цілим класом.
Художники зауважили: «У Києві подібної алеї із деревами, які посадили б митці, — немає».
Далі команда художників помандрувала до музею АТО. Це новостворений дніпровський музей. Експозиція жива і неймовірно емоційна. У першій залі – речі мешканців області, які зробили внесок у захист України. Тут інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців, афіши волонтерських акцій, фото військових кореспондентів, дитячі малюнки. Колекцію наданих експонатів неочікувано прямо на відкритті виставки поповнив і бойовий рюкзак екс-лідера “Правого сектора” Дмитра Яроша.
Є особливо важка, з моральної точки зору, “Зала Пам’яті” – півтисячі портретів людей, які віддали на Донбасі свої життя, захищаючи Україну.
Аби трошки переключитися з мінору на мажорні нотки, художники поїхали до Технічного музею Машини часу. І там занурилися у справжній сюрреалізм. Легкові, гоночні, вантажні автівки різних епох. Раритети, які дихають історією і повертають до приємних спогадів.
Фінальним акордом дня стала навчальна лекція для студентів-художників. Говорили Матвій Вайсберг, Олексій Малих, Леонід Бернат та Валерій Шкарупа — «Мушкетери», як встигли охрестити себе митці, що вчотирьох виставляються у Дніпрі. Єдина порада для тих, хто обрав за справу життя – малювання – творити, бо це – щастя.