Кодований простір… вхоплена мить… -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Кодований простір… вхоплена мить…

Увесь поверх. І здається замало простору. Станіслав Юшков в Музеї українського живопису. Персональна виставка.

Він майстер, глиба. Втім, самі картини сповнені такої юності та легкості, що абсолютно не відчувається вік художника. Він молодий, бо демонструє сучасне мислення, динаміку, ритм.

Пастель. Більше 300 робіт. Самі емоції. Юшков каже - ніколи не знає, що напише, коли береться. Робота народжується спонтанно. В процесі. Перестав підписувати свої картини. Мовляв, хай глядач сам дає назву. Сам трактує.


 

 

 

 

 

 

 

 

Пастель, як техніка, в мистецтві займає особливе місце. Це ніби і не живопис, і не графіка. Втім, головне, що у пастелі купа можливостей. Кольорові олівці (спресований порошок) залишають неймовірні сліди на поверхні. Юшков 15 років працює у техніці пастелі. Має вже свій стиль.
Художник поєднує емоційно-декоративні складові з фігуративно-образотворчими. Образ жінки - наскрізна тема. Жіноча іпостась для Юшкова - суть і сенс. Земля, Батьківщина, Мати, Дівчина, Кохана, Коханка. Змістовне навантаження у самій формі подачі малюнку. Ідея, по-суті полягає в геометрії ліній, палітрі кольору. Обличчя, голови, маски, жіночі силуети, храми і птахи,небесні зорі, - в кожній роботі своя драматургія і симфонія. Це і є мова Юшкова. Його світ.


 

 

 

 

Станіслав Юшков людина настрою. Митець… Для творчості потребує цілковитого усамітнення, мовляв, навіть якщо дружина за спиною стане, - можу кинути і вже сьогодні не працювати. Вередливий? Ні - талановитий. Важко упіймати натхнення. Важко сконцентрувати увагу на тому, що бажаєш висловити, якщо у твою свідомість входять буденні справи чи чиїсь розмови.
Сьогодні - пастель. Далі - виставка емалі та енкаустика. А взимку - поціновувачі мистецтва побачать акварелі Юшкова. Експозицію відкриють в у Дніпропетровському художньому музеї.
Власний світ, своє споглядання, переживання, емоції, тугу та надію Станіслав Юшков дарує кожному відвідувачу виставки. Простір ніби й закодований, але вдумливі - знаходять шифр, бо колір-образи-тема картин майстра зачіпає сокровенне, пробуджує те, що мовчало, насичує повітрям. Бо написано серцем.

Ірина Скосар, журналіст

Адреса музею: м. Дніпропетровськ, вул. Червона площа, 5-А.
Тел.: /096/ 610 37 96, /099/ 068 31 68, /0562/ 32 04 31

{loadposition video_player}

{loadposition video_player}

Похожие записи: