Кіноклуб в музейному саду -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Кіноклуб в музейному саду

alt
Німе кіно із музичним супроводом. Далекі реалії. Перші кроки у мистецтві кінематографа. Колись – це був прорив, потім, озираючись на минуле, люди посміхалися… що то за форми? Недолугі спроби… Інша справа нині – звук, ефекти, драматургія, акторська гра…

Але зазирнемо  в історію

Пік розквіту перших фільмів без звуку — «німе кіно» — доводився на 20-і рр. Проте вже 17 вересня 1922 року проблема синхронізації відеоряду і звуку була вирішена, і в Берліні відбулася прем’єра першого звукового фільму. Далі – колір. У 1934 році світ побачив повноцінний кольоровий фільм «La Cucaracha». У 50-х рр. став використовуватися магнітний запис і відтворення звуку, освоювалися панорамний, стереоскопічний, поліекранний кінематографи. Тоді виникли передумови «ефекту присутності» глядача, які вилилися сьогодні в 7-12-канальні системи звукового супроводу, а на зміну класичному кінематографу поступово приходить цифрове кіно. Однак ні одна цифрова камера поки не змогла перевершити стандартну кіноплівку з роздільною здібності…. Далі кіно оселяється у кожному домі, — бо є телевізор.

Німе кіно – відродження

І сьогодні в нас певна соціопатія. Навіщо висувати носа з дому, з комп’ютера, телефона, коли усі красоти світу, уся інформація поруч.

А в нашому Музеї вирішили відродити здатність спілкування, сприйняття інформації, мистецтва вмикаючи усі органи світосприйняття. Є кінотеатри. Але де кіноклуби?

Музей започатковує нову традицію, новий мейнстрим. І в нас не просто кіносеанси. А сеанси Німого кіна. Реакція людей? Публіка  захваті. Вже формується коло шанувальників.

00

О 19.00 у затишному Музейному саду люди сідають у затінку під вербою і чекають на перші акорди тапера. Олександр Іванов виявився насправді унікумом. Тонко і з гумором він дає певні музичні уривки в тон і зміст чорно-білої стрічки.

Глядачам смішно і сумно, і знову смішно.

2

1

3

Вступити до кіноклубу може кожен. Щосереди. Музейний сад. Приходьте за емоціями.

4

5

6

7

8

Похожие записи: