Перший міжнародний фестиваль емалі у музеї відбувся у 2015 році. Тоді експозиція нараховувала більше 200 творів, а географія учасників була досить широкою. Україна, Чехія, Франція, Польща, Чуваська республіка.
- Фестиваль відкрив масштабний симпозіум, на який приїхали знані майстри емальєрної справи. З усіх куточків України, а саме: Вячеслав Апет – Дніпро, Василь Тимко – Ужгород, Аліна Набока –Дніпро, Володимир Зленко – Білорусь, Марсело Бессі — Аргентина, Устим Федько – Київ, Анастасія Рябчук – Київ, Станіслав Юшков – Дніпро, Ігор Бурмістренко – Луцьк.
Впродовж двох тижнів художники мають намір плідно працювати у майстерні. Симпозіум для митців — це обмін досвідом, навичками та професійними секретами, можливість працювати у професійно обладнаній майстерні, використовуючи в роботі якісні матеріали: спеціальні фарби та мідь, чорний метал. Запрошені майстри, а це знані митці Дніпра, Запоріжжя, Києва, Одеси, Ужгорода, Луцька, а також майстри з Білорусі та Аргентини, за умовами симпозіуму, залишають по дві власні роботи, які поповнюють колекцію Музею художньої емалі (Дніпро).
Техніка гарячої емалі вимагає не лише образотворчих знань та хисту, фарба, яку художники наносять на металеву пластину під дією температури у 900 градусів, у спеціальній печі, змінює колір, отже емальєр це художник, який володіє грунтовними знаннями з хімії та фізики. У майстерні емалі поєднані мистецтво та наука, технології та художнє чародійство.
Із привітальним словом до гостей на відкритті експозиції звернулися: Григорій Аркадійович Гельфер, депутат Дніпровської міської ради, голова Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України. Для індустріального міста досить показово та знаково бути центром емальєрного мистецтва України, зазначив Григорій Аркадійович.
Сергій Бурбело, директор Музею українського живопису, з гордістю зазначив, що художня емаль вже вийшла з інтер’єру музею. Минулорічний проект створення сакральних символів в емалі на Алеї біля найбільшого в Україні флагштоку з державним прапором довів, що художня емаль може стати елементом екстер’єру. Стати гідною прикрасою скульптурних об’єктів.
Перший заїзд митців, що працюють у техніці художньої емалі, розпочався 29 липня і тривав до 7 серпня. Другий заїзд симпозіуму стартуватиме 12 серпня.
Побачити, як » народжуються» твори з емалі можна завітавши до майстерні. Під час симпозіуму вона відкрита для відвідувачів.
Отже, кожен, хто у цей період завітає до Музею на виставку емалі, а це більше 150 робіт, матиме змогу привідкрити для себе мистецький світ художньої емалі, побачити, як творять митці, поєднуючи творчість і технології.
Виставка творів художньої емалі доступна для перегляду до 21 вересня.