Industrial метр… -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Industrial метр…

Вечір пам’яті Олександра Войцеховського відбувся у Музеї українського живопису. Друзі, колеги художники і рідний син - зібралися у залах музею аби згадати і віддати шану талановитому майстру.Мистецтвознавець Людмила Тверська у своїх спогадах наголосила на неймовірній майстерності Войцеховського виписувати тонко і влучно індустріальні мотиви. Так, тоді були такі часи, і художник мав замовлення, була певна направленість. Втім, і за таких умов - можна писати заради грошей. А можна вкладати у писання талант, власне вміння, емоцію та зміст. Так робив Войцеховський.

 

 

 

За іменем цього художника тягнеться детективний шлейф. Кілька років тому з десяток його картин були знайдені на даху одного з будинків Дніпропетровська. Власниця вже майже подарувала унікальні полотна Художньому музею. А потім під тиском матері - передумала. Мистецтвознавець Володимир Кулічихін згадав подібну «свіжішу» історію. Був телефонний дзвоник від молодої пари. Ті теж дивувалися знахідці. Мовляв - Войцеховський. Знову раптова знахідка і теж - на даху. Нам не потрібні - подаруємо. Втім, до Художнього музею і ці роботи так і не потрапили.


 

 

 

 

В Музеї українського живопису зберігається невеличка колекція пана Олександра Войцеховського. Кілька робіт батька подарував музею син Валентин. Примітно, що зацікавлені стилістикою, манерою та тематикою пана Войцеховського не лише його покоління. Студенти обступили полотна. Питали - скільки триватиме міні-виставка. Вивчають, тлумачать, всотують. І такі факти не можуть не тішити.

Ірина Скосар


Адреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Червона Площа,5-а (біля Троїцького собору).
Музей працює: середа – неділя, 11:00 – 19:00
Тел.: 32-04-31, (096) 610 3796, (099) 068 3168

Похожие записи: