Голландія у центрі Дніпра. -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Голландія у центрі Дніпра.

alt
10 травня Музей українського живопису перетворився на маленьку Голландію. З усіма її атрибутами та символами. Урочисто і незвичайно музейники дали старт проекту: Золотий вік. Голландія. Рембрандт.

 

 

60  творів ХІХ століття — відтворені послідовниками майстра у XIX столітті  естампи з гравюр Рембрандта, бо, як відомо, з кожної пластини можна без втрати якості зробити обмежену кількість відбітків, і з часом оригінальні дошки Рембрандта були вже спрацьовані й непридатні для друку.

Музей українського живопису активно бере участь у світовому арт-процесі, підтримує комунікації з майстрами, колекціонерами, виставковими майданчиками не лише в Україні, а й в інших країнах.  Експозицію творів Рембрандта зібрано з колекцій приватних колекціонерів Західної Європи. В такому форматі та обсязі творчість майстра представлено в Україні уперше.

Повісити роботи на стіни і оголосити відкриття виставки – це не у правилах музею. Нині, аби «тримати марку», аби йти у «ногу з часом», аби сягати рівня європейських виставкових майданчиків команда музейників разом з креативною групою телеканалу English club TV реалізувала цілий спектр ідей, які підсилюють сприйняття відвідувачем суті та атмосфери виставки.

DSC_7188

DSC_7148

DSC_7384

DSC_7132

DSC_7184

DSC_7135

DSC_7134

DSC_7402

DSC_7378

DSC_7382

DSC_7139

DSC_7315

DSC_7346

DSC_7310

DSC_7279

DSC_7255

DSC_7243

DSC_7245

DSC_7257

DSC_7263

DSC_7276

DSC_7323

Простір експозиції було розділено на зони. Кожна має власне змістовне навантаження.

Три зали з творами майстра. У залах темно, а кожна картина має свою підсвітку. Така форма експонування є необхідністю для певних робіт, які, не зважаючи на власні досить скромні розміри, виконані з неймовірною точністю . Рембрандт віртуозно використовує гру світла і тіні, кольорові контрасти. Тому ми вирішили дати підсвітку для кожної роботи, аби гості мали змогу роздивитися і оцінити усі деталі творів.

DSC_7297

DSC_7219

DSC_7369

Велика зала – це мультимедійний простір. Облаштований як вітальня, кав’ярня та опочивальня художника. Тут за філіжанкою кави глядач має змогу подивитися два фільми. Перший — це розповідь про самого Рембрандта та особливості його творчості, а другий – концентрація фактів про саму епоху – Золотий вік Голландії, розквіт живопису.

DSC_7274

2

3

У маленькій кімнатці – розташована студія світла по Рембрандту. Як відомо майстер живопису часто використовував свій метод у портретах. Механізм такий – на протилежній до джерела світла щоці моделі створюється трикутник світла. Таке освітлення дуже прикрашає обличчя, особливо якщо у моделі високі скули. При цьому дуже важливо аби відблиски вийшли  в обох зіницях.

DSC_7307

Доповнена реальність — картини що говорять.

З допомогою сучасних технологій  у глядача з’являється можливість відчути зв’язок часів. Зрозуміти, що перед ними не просто статичні незнайомці, а реальні люди, з власними долями, справами та переживаннями.  Сам Рембрандт, працюючи над зображенням людей, будь то вельможа чи жебрак, робив так аби кожен портрет дихав життям.  І сьогодні всю цю неймовірну працю можна відчути та побачити завдяки спеціальній програмі. Навести планшет на картину і вона «оживе» — заговорить голосом художника чи дасть шум вітру чи крик птахів.  Скажіть, чи міг про це мріяти майстер?

DSC_7345

DSC_7314

DSC_7343

DSC_7330

Колекція

Особливе місто у творчості Рембрандта займають портрети. Митець вважав людське обличчя найдивовижнішим об’єктом, що створила природа. Він вивчав особливості міміки та емоцій,  часто використовуючи в якості моделі самого себе. Тому в експозиції досить багато автопортретів.

Створює Рембрандт і пейзажі, неймовірно реалістичні. Велику роль голландці приділяли оформленню власних прибудинкових садочків, прикрашали свої помешкання художніми творами. Пейзажні роботи Рембрандта, графічні також, неймовірно реалістичні. Іноді здається ніби дерева, листя рухаються, — настільки точно та реалістично художник  прописував деталі у кожній роботі.

Окрім портретів, пейзажів, а також побутових замальовок, велику цікавість у Рембрандта викликала біблійська тематика. Він був знавцем Святого Писання. Тому крім відомих популярних християнських сюжетів, в його творчості є і маловідомі сцени. Цікаво, що іноді Рембрандт  переносив біблейських персонажів у сучасну для нього побутову обстановку.

4

DSC_7221

DSC_7348

5

DSC_7356

DSC_7349

Похожие записи: