В Україні арт-ринок нині розвивається, а цікавість до мистецтва лише прокидається. Молодим художникам «набрати обертів» на творчій орбіті досить не просто. Наважитися на персональну виставку, переконати творчі майданчики у своїй унікальності та тому, що саме його роботи варті уваги, – часто мегазавдання.
Олег Наумов, засновник Музею українського живопису, завжди за креативні рішення та пошук нових форм подачі мистецтва, тому молоді таланти під дахом музею – це вірний крок і реальний шанс для молодих художників, щоб розпочати свій творчий шлях.
Мистецтвознавець Людмила Тверська, заступник директора Музею з наукової роботи, зазначила, що для молоді ця виставка – унікальний шанс: декого глядач відкриє для себе, як нову особистість у світі українського мистецтва, але є серед учасників і вже досить імениті творці, — амбітні і талановиті автори віком 30-34 років, які вже встигли набрати оберти по кількості виставок, стати членами НСХУ і навіть мають своє коло поціновувачів, які залюбки купують їхні роботи.
Учасники виставки — це художники, які працюють у різних техніках і манерах, експериментують, намагаються відкривати, на їхній погляд, нові художні світи. Дехто з них ще навчається у коледжі чи Академії мистецтв, дехто не має художньої освіти, втім малює за покликом серця і дає вихід та розвиток власному таланту.
По завершенню виставки буде видано каталог робіт усіх учасників.
Серед учасників виставки досить цікаві особистості.
Не міг залишитися осторонь можливості взяти участь у виставці Сергій Бурбело. Сергій обіймає посаду директора Музею українського живопису. Закінчив з відзнаками Дніпропетровський обласний театрально-художній коледж (викладачі: Г. Чернета, І. Коваленко, А. Антонюк, О. Пахомова); архітектурний факультет Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. Працює у жанрі пейзажу. Учасник 30-ти молодіжних Всеукраїнських, гуртових художніх виставок з 2005 року. Персональна виставка «Визбиране» у Дніпропетровську 2013 року. 2017 — у Музеї-майстерні Івана Кавалерідзе відкрив персональну виставку «Qirim — це Україна».
Твори цього митця вже зберігаються у Музеї українського живопису, приватних колекціях України, Німеччини. Дипломна робота «Симфонія» знаходиться у постійній експозиції Дніпропетровської обласної філармонії.
Формуванню творчої індивідуальності Сергія сприяла своєрідність його особистих якостей: це людина із сильним, яскравим характером. Вміє досягати поставленої мети, впевнено і наполегливо. Звідси і певні образні рішення його пейзажних творів. Здавалося б, вибір лірично-поетичного жанру не притаманний такому темпераменту живописця, але Бурбело упевнений: саме природа краю об’єднує людські душі народу, характеризує національну приналежність. Тому — він обирає Крим. Пейзажі півострова крізь призму багаторічної історії. Болюча, заполітизована тема, тому художник ніби закодовує у картини таємні символічні послання. Шукає, знаходить і зображує свій Крим, з неймовірною атмосферою.
На гуртовій виставці представлені нові роботи з серії «Крим. Україна»
Станіслав Моторний.
Станіслав закінчив ДТХК. Займається живописом, скульптурою, інсталяціями. Неочікувано для себе викладає живопис дітям… У кожну роботу вкладає свою філософію та меседжі, каже: аби глядач не просто побачив і подумав – красиво, а й задумався, провів паралелі. Замислився про певні соціальні явища та проблеми. Власних виставок у Станіслава поки – не багато. Втім, у Музеї українського живопису та у стінах Спілки художників роботи Моторного вже «засвітилися».
Цікава особистість Ангеліни Демченко: дівчина закінчила ДНУ, факультет міжнародних відносин. Пропрацювала на великому підприємстві, а потім зрозуміла, що малювання – це її неймовірна пристрасть, це те, без чого не може жити. Пише з 2011 року. Настільки захопилася живописом, що звільнилася с посади директора з економіки та організувала власну студію живопису.
Аліна Набока, художниця, емальєр. Не дивлячись на молодість Аліна особистість, яка вже відбулася. Окрім живопису вона працює у техніці художньої емалі. За її плечима ціла низка виставок. «Чайка. Ремінісценція 1992-2017» (Львів), 2017, ІІ Всеукраїнська бієнале «Сучасне мистецтво вогню України» (Київ), 2018,«Січеславський пленер», 2014 (Дніпро), участь в емальерних симпозіумах, «Діалог з Марією Приймаченко», 2016, Японія, 2017, «Портрети», 2017.
Аби познайомитися з роботами учасників виставки, варто завітати до музею.
В рамках виставки, що триватиме з 26 липня по 26 серпня, відбудеться:
1.08. Круглий стіл «Жанрові особливості мистецтва та видатні постаті художників дніпровської школи».
Спікер: Людмила Тверська, мистецтвознавець, заслужений працівник культури та мистецтв України.
9.08. Лекція «Сприйняття та тлумачення сучасного мистецтва».
Олена Годенко-Наконечна, мистецтвознавець, член НСХУ.
16.08. Майстер-клас для дітей з малювання.
Юлія Зелінська, художник, керівник дитячої студії малювання при музеї.