Дитячі кроки до мистецтва -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Дитячі кроки до мистецтва

alt
У рамках Міжнародного фестивалю друкованої графіки 19-20 грудня у Музеї українського живопису відбулися майстер-класи київської художниці Олесі Джураєвої.

«Ми навмисно запросили пані Олесю до нас у гості на День Святого Миколая, — каже заступник директора з виставкової діяльності Дарина Юшкова. — У цей день діти отримують подарунки. Музей вирішив зробити подарунок тематичним. Нині на двох поверхах експозиція графіки. Відомі українські майстри та польські метри. А як привернути увагу дитини до мистецтва? Лише дати це мистецтво власними руками створити».

На перший погляд майстерня друкованої графіки – складний механізм. Верстати, величезні столи, форми для друку, різці, фарба… навіть страшно… Але як з усього цього зробити щось схоже на картину? Втім, коли є педагог, справа зі складної стає цікавою. Пані Олеся познайомила дітей з однією з технік високого друку – гравюрою на лінолеумі. І кожен мав змогу виконати власну гравюру, пройшовши усі етапи роботи: нанесення малюнку на робочу поверхню друкованої форми, роботу різцями над зображенням і власне друк на папір.

1

2

3

4

6

Пані Олеся каже: працювати з дітьми легко. Вони відкриті для нової інформації і безмежно щасливі від того, коли бачать результат своїх зусиль. Саме так можна популяризувати графічне мистецтво – впевнена Олеся Джураєва. Бо одне – прийти на виставку, просто передивитися експозицію, а інше – самому спробувати відтворити свій задум, свій ескіз, свою емоцію. Після перших власних художніх пошуків діти абсолютно по-іншому сприймають екскурсію: роздивляються роботи прискіпливіше, дослухаються до екскурсовода. Бо вони бачили процес, брали у ньому участь, тому цінують і шанують витвори мистецтва, що їх створили інші художники.

7

5

8

9

10

Олеся Джураєва народилася в Душанбе (Таджикістан) у 1982 році. У 2006 році закінчила КДІДПМіД ім. Бойчука (спеціальність графічний дизайн). З 2002 по 2005 проходила стажування у приватній майстерні О. Стратийчук. Член Національної спілки художників України. Художниця вміє бачити красу у звичайних речах. Працює у складних техніках: кольорова гравюра на картоні та ліногравюра. Тематика робіт Джураєвої – це милі серцю шматочки життя. Забутий велосипед на дачі, кіт на підвіконні, домашні натюрморти. Її світ – стильний та затишний. Художниця використовує усі правила композиції, втім додає у кожну роботу власні технічні знахідки. Творчість Джураєвої – ілюстрація розвитку сучасної української графіки.

                                                                                         Ірина Скосар

11

14

13

12

15

Похожие записи: