«День народження художника» - підсумки спекотного липня… -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«День народження художника» — підсумки спекотного липня…

Щонеділі (а інколи – і частіше) протягом липня зали галереї-кафе «Ван Гог» нагадували маленький вулик, коли мистецтвознавець Володимир Маліков проводив лекції-презентації з циклу «День народження видатного художника».

Традиційні лекції збирають справжніх поціновувачів творчості визнаних класиків світового мистецтва. Павло Федотов, Фріда Кало, Густав Клімт, Амедео Модільяні, Іван Айвазовський – легендарні митці, відомі широкому загалу. Приєдналися до проекту й мистецтвознавці Володимир Кулічихін та Людмила Тверська, поділившись широтою власного знання мистецтва, його розуміння та відчуття.

Здавалося б, в епоху Інтернету будь-яка інформація, як на долоні. Ряд нехитрих маніпуляцій – і ти уже серфер на вебхвилях. Обирай – наукові статті, мистецтвознавчі есе, кінофільми…


 

Лектор Володимир Маліков 

 

 

Але гості приходять за живим спілкуванням, миттєвими враженнями, роздумами, власними маленькими відкриттями та дослідженнями. Трохи фактів біографії – і перед нами не ідеалізований митець-ідол, а звичайна, проте справжня Людина. Із власними радощами та горем, злетами та падіннями, визнанням та забуттям. Творчість класиків відкриває кожному багатогранність авторських технік, дивує неперевершеною майстерністю та блискучими ідеями, сміливістю, несхожістю, мистецьким бунтарством. А головне – відкривається мікросвіт кожної роботи. Неосяжний серпанок символів, здається, буде нескінченним. І чим довшим виявляється аналіз та споглядання – тим яснішою та ближчою для кожного стає душа митця. Дивно відчувати, коли кольором та образами художник мовить до глядача, залишаючи осторонь банальні слова. І хто серцем не сліпий, той почує цю мову у вирі галасливого буття будь-якої епохи…


Мистецтвознавець Людмила Тверська 

 

 

 

 

Програма серпня готує не менше цікавого. Приходьте, та споглядайте серцем. 

Автор фото - Руслан ГерасименкоАдреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Червона Площа,5-а (біля Троїцького собору).
Музей працює: середа – неділя, 11:00 – 19:00
Вхід - вільний
Тел.: 32-04-31, (096) 610 3796, (099) 068 3168

Похожие записи: