Дебютна. Креативна. Концептуальна. -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Дебютна. Креативна. Концептуальна.

Ідею провести виставку графіки музейники виношували давно. Є власна колекція. Є власна майстерня друкованої графіки ПОРОГИ. Є майстри, які активно працюють. І пазли склалися.

Вирішили не просто відкрити виставку. Підійти ґрунтовніше. Зібрати під дахом Музею українського живопису професіоналів. З різним світоглядом, художників різних шкіл та з різною географію мешкання. Аби ті творили, слухали і бачили одне одного. Мінялися досвідом, енергетикою.

Вісім днів поспіль. З ранку до вечора - робота кипіла. Творили навіть на підлозі. Хтось у навушниках. Бо там натхнення і зосередженість. Графіку вважають основою всіх образотворчих мистецтв. Адже жодних заморочок, - на перший погляд. Засіб створення художнього образу - найпростіший спосіб відтворення побаченого - лінія, штрих, контур.

Найтрадиційнішим різновидом графіки й досі залишається малюнок. Витоки малюнку можна знайти у наскельному живописі неоліту, у античному вазописі, середньовічній мініатюрі. Основою для малюнку слугували вологий пісок, пласке каміння, волога глина. З часом малюнки перенесли на керамічні вироби і тканини. У Давній Греції головними виразними якостями графіки були лінії і силуети З епохи Відродження малюнок набуває самостійного значення у формі ескізів, альбомних замальовок, етюдів, які виконуються із застосуванням багатьох засобів: олівця, вугілля, крейди, сангіни, пера, пензликів і різних сортів чорнил, туші, акварелі.

Втім, наразі художники долучають усі можливі пластичні засоби аби виказати те, чим наразі живе їхнє серце. Що чіпляє і не дає байдуже споглядати життя. Фарба - чорно-білі тони, колір, клей, маркери, полотно.

Художники придумують власні ходи, розробляють свої техніки. А головне слухають СЕБЕ. Аби вловити емоцію і видрукувати концептуально, технічно, по-своєму.


Графика

Похожие записи: