30 років Незалежності України -Музей українського живопису

30 років Незалежності України

Музей українського живопису за ініціативи голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентина Резніченка презентує проєкт «30 років Незалежності України», основна мета якого -- продемонструвати творчість провідних художників Дніпропетровщини.

Відкриття експозиції присвячене ювілейній річниці здобуття Незалежності нашою державою. Саме тому роботи усіх митців, представлених на виставці, спонукають по-новому поглянути на всеосяжне поняття «Батьківщина» та акцентують увагу глядача на красі та самобутності України як держави та «батьківського дому», що включає у себе не лише просторовий вимір. Виставка об’єднала понад 205 творчих робіт від 60-х учасників з усіх куточків Дніпропетровської області.

Як відомо, заповітною мрією практично кожного автора є можливість продемонструвати власний творчий доробок у музейному виставковому просторі. У цьому сенсі виставка «30 років Незалежності України» стає не лише масштабним мистецьким заходом із чітко окресленою культурно-історичною тематикою, а ще й чудовою нагодою для художників Дніпропетровщини заявити про себе та розкрити свій творчий потенціал.

До участі у проєкті приймалися як роботи відомих митців, так і молодих художників нової творчої генерації. Твори станкового живопису та графіки, скульптури, гарячої художньої емалі демонструють розгорнутий спектр жанрів та мистецької образності. Усі вони стають прикладом поєднання традиційного та новітнього  у мистецькому вимірі.

Які трансформації торкнулися мистецького процесу дніпровського регіону? Відповідь можна дізнатися, споглядаючи експозицію виставки «30 років Незалежності України».

IMG_20210820_143346