Портрет народної артистки СРСР Н. М. Ужвій у ролі Ранєвської («Вишневий сад» А.П. Чехова) -Музей українського живопису

Олексій Шовкуненко. «Портрет народної артистки СРСР Н. М. Ужвій у ролі Ранєвської («Вишневий сад» А.П. Чехова)», 1947. Полотно, олія. 124 х 77 см. Херсонський художній музей ім. О. О. Шовкуненка.

В даний час Херсонський художній музей володіє однією з найбільших в Україні колекцією творів свого земляка Олексія Олексійовича Шовкуненка. У неї входить 155 експонатів: 46 — олійний живопис, інші — пастель і акварель. У 1981році музею було присвоєно ім’я художника.

Олексій Олексійович Шовкуненко (21 березня 1884, Херсон — 12 березня 1974, Київ) — український маляр, майстер пейзажу і портрета, педагог. Народний художник СРСР (1944). Дійсний член Академії мистецтв СРСР (від 1947 року). Мистецьку освіту здобув в Одеському художньому училищі (1908) і Петербурзькій академії мистецтв (1917). У зібранні музею є ще кілька портретів діячів мистецтва пензля Шовкуненка – балерини Н.Скорульської, скульптора Г.Тенера, художника Г.Савицького…

Ужвій Наталія Михайлівна (1898, Любомль, Волинська губернія — 1986, Київ) — українська акторка театру і кіно.  Герой Соціалістичної Праці, народна артистка СРСР,  Лауреат Державної премії Української РСР ім. Т. Г. Шевченка.