"Живописний співець Верховини" -Музей українського живопису

«Живописний співець Верховини»

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» у Рівному презентує доробок Андрія Коцки – відомого народного художника України.

У центральній залі експонується 27 картин  закарпатського митця, зібраних із приватних колекцій України. Переважна  більшість творів написана на полотні в олійній техніці та відображає різні жанрові уподобання митця – яскраві і привабливі натюрморти, захоплюючі гірські пейзажі  подекуди із вкрапленнями архітектури дерев’яних церков, неперевершені за своєю  красою портрети верховинських дівчат і жінок, багатофігурні жанрові сцени із  народного життя  Закарпаття.

Роботи охоплюють широкий діапазон творчості А. Коцки – від 1930-х  по 1980-і  роки. Такий варіант представлення творчості Андрія Коцки — учня Адальберта  Ерделі, студента Римської академії мистецтв та Академії Св. Луки (Італія) —    дозволяє глядачам насолодитися живописним колоритом і темпоритмом його  картин, що співзвучні музиці,  прочитати особливі акценти своєрідної манери  письма художника і зрозуміти еволюцію творчості художника. Адже Андрій Коцка  зумів виразити у створених художніх образах на полотні любов і повагу до рідної  землі – Верховини.

11

1

Безсумнівно, відвідувачі  отримають порцію задоволення і яскравих вражень від  споглядання першокласних робіт Андрія Коцки «Зима» (1930-і), «Тюльпани»      (1945), «Гірська панорама» (1956), «Осінній ліс» (1960-і),  «Верховинка в червоній хустині» (1970-і), «Свято на Верховині» (1970-і) та ін. Представлення творчості Андрія Коцки (у цьому році відзначається 105-річчя  від дня народження художника), є вагомою сторінкою історії галереї «Євро-Арт» з популяризації вітчизняного живопису.

2

3

4

5

6

7

8

9

Виставка триватиме по 29 січня 2017 р.

(Фото: галерея «Євро-Арт» і golosno.com.ua)

Галерея європейського живопису «Євро-Арт»: Рівне, проспект Миру, 4