«Життя як життя» -Музей українського живопису

«Життя як життя»

У Національному музеї Тараса Шевченка відбулось відкриття персональної виставки живопису Олександра Садовського «Життя як життя».

Олександр Садовський родом із Вінниччини. Отримав освіту художника монументально-декоративного мистецтва у Харківському художньо-промисловому інституті. Викладає у Сумському державному педагогічному університеті композицію, рисунок, живопис. У 2001 році отримав звання «Заслужений художник України». Починав як художник-монументаліст в роки перебудови, якийсь час надихався «театром абсурду» та писав абстрактні роботи. Працює у жанрі станкового живопису.

Роботи Садовського останніх років засвідчують його остаточне повернення до чітко продуманої композиційності, навіть сюжетності. Їх відтворення відбувається в перше чергу через створення особливої фактури, яка привертає увагу до авторських акцентів. Художник впливає на підсвідомість глядача лінеарною майстерністю, відчуттям ритму, нюансуванням колориту.

У  Садовського практично немає канонічних сюжетів, умовних обмежень. Створюється враження певного бунту проти «здорового глузду», нормативності і правил. Поза цим, художник часто наділяє свої образи гротескністю, що  використовує як у портретах, так і творах на історичну та побутову тематику. «Я багато написав з іронією, навіть з сарказмом, – каже Садовський. – Це виходить із підсвідомості, так на полотні поєднуються лінії реальні та віртуальні». Саме гротеск, а також певна доля іронії дають змогу створити повноцінні образи, не обмежені індивідуальними переживаннями художника.

Фото — з сайту музею.

Національний музей Тараса Шевченка

Адреса: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

Час роботи:

щоденно з 10:00 до 18:00 (каса до 17:30)

вихідний день — понеділок