Земне і небесне життя Параски Хоми -Музей українського живопису

Земне і небесне життя Параски Хоми

У київській Nebo Art Gallery 30 листопада завершується перша посмертна виставка «Земне і небесне життя Параски Хоми».

Виставка присвячена 83-му дню народження художниці — самобутній майстрині із казковою фантазією і поетичним світобаченням. В експозиції виставки представлені 15 робіт Параски Хоми різного періоду її творчості.

За більш ніж 40 років творчості майстриня намалювала понад 5000 творів, що зберігаються в музеях Києва, Львова, Канева, Івано-Франківська, Снятина; в приватних колекціях США, Канади, Польщі, Австралії.

За життя відбулося близько 30 її персональних виставок. Видано значну кількість альбомів і каталогів.

tri-topoli

Параска Хома. «Три тополі»

tisha-navkrugi

Параска Хома. «Тиша навкруги»

Параска Хома — член Національної спілки художників України (1973), лауреат Всеукраїнської премії імені Катерини Білокур, обласної премії ім. Ярослава Лукавецького. Заслужений майстер народної творчості УРСР (1973).

За свою натхненну працю Параска Петрівна Хома нагороджена Срібною медаллю Академії мистецтв України та Орденом княгині Ольги I, II і III ступеня.

490_02-0

starij-skripal

Параска Хома. «Старий скрипаль»

spovid-sivogo-klena