Завершується VІІ Всеукраїнська бієнале історичного жанру -Музей українського живопису

Завершується VІІ Всеукраїнська бієнале історичного жанру

Источник: http://dvnshu.com
7 лютого – останній день роботи виставки картин історичного жанру «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників».

VІІ Всеукраїнська бієнале історичного жанру «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників» присвячується Революції Гідності і Вітчизняній війні 2014-2016… років і всім визвольним змаганням нашого народу. Але, на виставці експонуються і твори, що висвітлюють події і образи діячів нашої історії від найдавніших часів.

Спеціально до цієї виставки готували свої нові твори як ветерани – видатні майстри Василь Забашта, Олександр Ворона, Галина Севрук, Володимир Прядка, Віра Баринова-Кулеба, Феодосій Гуменюк та митці середнього покоління, так і зовсім юні, ще студенти Київської та Харківської академій мистецтв, що вже глибоко переймаються долею свого народу, на високому професійному рівні передають сюжети із давнини і сучасності, що їх схвилювали. Особливо це стосується монументальних дипломних робіт.

Також в експозицію включені твори незабутніх Валентина Задорожного, Миколи Стороженка та Олександра Івахненка, що левову частку своєї творчості присвятили історичній тематиці.
Безпосередні, активні учасники Революції Гідності Марина Соченко, Василь Корчинський, Устим Федько, Катерина Ткаченко в художніх образах передають недавні події, назавжди закарбовані в їхній пам’яті, вже записані в нашу історію.

IMG_6867

IMG_6869

Виставлено і перші великі полотна, присвячені тотальній війні, кривавій бійні, підло розв’язаній Москвою на знищення нашої держави, твори, що увічнюють пам’ять героїв Небесної сотні та воїнів – захисників Вітчизни, для яких ця війна є Вітчизняною. Такою її зображують митці. Вперше на нашій виставці, задуманій для відродження історичної картини, є великий розділ плакату, що найбільш гостро, оперативно і водночас узагальнено передає трагічну суть сьогодення.

Як завжди, пройшовши всю експозицію виставки, глядач поступово ніби занурюватиметься у найдавнішу нашу історію, стане свідком подій, якими жили наші предки, далекі пращури.

Близько трьохсот творів митців з усіх регіонів України відтворюють найважливіші та найбільш знакові події і постаті усієї нашої історії.

IMG_6888

IMG_6870

IMG_6872

IMG_6875

IMG_6876

IMG_6883

Експозиція працюватиме до 7 лютого.

Київ, вул. Січових стрільців (Артема), 1-5,
Центральний будинок художника, ІІІ поверх