Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису

Закарпатська, ювілейна…

Источник: http://dvnshu.com
У Києві в Будинку художника працює ювілейна виставка Закарпатської обласної організації НСХУ, присвячена 70-річчю з дня її заснування.

Нинішня виставка – це масштабна презентація творчості сучасних закарпатських образотворців.

У далекі 30-ті роки біля витоків Закарпатської школи живопису стояли однодумці і колеги Йосип Бокшай та Адальберт Ерделі, Еміліан Грабовський, Андрій Коцка, Ернест Контратович, Золтан Шолтес, Адальберт Борецький. Це були художники, які вважали справою честі служити своєму народові. У повоєнний час талант їхніх учнів та послідовників засяяв на мистецькому обрії України та прославив закарпатське малярство далеко за межами держави. Всі вони доклали зусиль до збереження рідних культурних традицій і, водночас, привнесення новаційних тенденцій у вітчизняну образотворчість, до розквіту професійного мистецтва на Закарпатті.

Нині обласна організація НСХУ налічує понад сотню митців, котрі представляють кілька генерацій, різні види образотворчості та, звісно ж, неповторні особисті погляди на мистецтво і світ.

Виставка працюватиме до 25 вересня.

Йосип Бабинець. «Осінь над полониною», 2016

Лариса Бровді. «Вечір», 2014

Міхаел Пейтер. «Кельнський собор»

Олена Кондратюк. «Карпатські яблуні», 2010