Ювілейна виставка. Художник Микола Грох-Музей українського живопису

Ювілейна виставка. Художник Микола Грох

Источник: http://dvnshu.com
Ювілейна виставка народного художника України Миколи Гроха працює в Центральному будинку художника по 29 травня.

Народний художник України Микола Никифорович Грох народився 16 травня 1936 року у Ленінграді. 1952 року переїхав до Києва.

У 1957 році закінчив Київське училище прикладного мистецтва, відділення художнього текстилю.
1965 року закінчив Київський  державний художній інститут, педагогами були Василь Касіян та Тимофій Лящук. З того ж року почав брати участь у виставках.
Микола Грох  —  відомий український художник працює майже у всіх графічних техніках. Значний час працював у книжковій графіці, є лауреатом всесоюзних та республіканських конкурсів на краще оформлення книги.
Роботи художника знаходяться у музеях та приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Є засновником та керівником художньої студії Національної Спілки художників України — з 1993 року.

1

2

3

4

У роботи майстра можна вдивлятися годинами, дивуючись їхній багатогранності, насолоджуючись вишуканими натюрмортами, глибокими ліричними краєвидами чи експресивним жестом миттєво зафіксованої в зарисовці мистецької думки. Естетизованою лінією, вивіреною плямою, дивовижною тональною гармонією Микола Грох, як неперевершений архітектор, вибудовує свої роботи за законами краси, щирості й світла, що ллється зсередини.

5

6

7

8