Юрій Соломко SEX AND POLITICS 18+ -Музей українського живопису

Юрій Соломко SEX AND POLITICS 18+

Источник: http://voloshyngallery.com
Voloshyn gallery представляє персональну виставку Юрія Соломка, що належить до яскравих представників українського contemporary art.

На виставці будуть показані  роботи у традиційній для художника техніці – живопис та графіка на географічних картах і нові «об’єкти», що можуть розглядатись як вступні елементи, доповнення до картин, а також як окремі експонати.

Тема геополітики проходить лейтмотивом крізь усю творчість Юрія Соломко. Починаючи із 90-х років художник працює з картами. Винайденою ним авторською художньою мовою Соломко виражає рефлексію на геополітичні події, що відбуваються в світі, а також виявляє таким чином різні глибинні змісти. Роботи на цій виставці – логічне продовження його творчого шляху. Соломко стверджує, що географічна карта – це один з найсильніших символів, що було створено людською цивілизацією. До інформації яка вже міститься у цих документах він вписує свою.

Картини і деякі об’єкти проекту SEX AND POLITICS зображують любовні і еротичні сцени, що є притаманною рисою творчості Соломко. Тема виставки дуже актуальна, тому що секс і політична влада цікавили людей завжди, принаймні в якості двох основ людської діяльності. Багато народностей спрадавна навіть не відокремлювали ці поняття. Наприклад, стародавні китайці вважали, що сексуальна потенція першої особи Піднебесної імперії була запорукою процвітання населення що там проживало. Праведні труди по управлінню державою імператор мав перемежовувати із постільними утіхами, для чого існував цілий штат жінок не дуже серйозної поведінки. Серед об’єктів на виставці демонструється скульптура фалоса «ХХХ», Юрій Соломко каже, що фалос –  це такий самий символ політичної влади, як скіпетр і держава. Адже не випадково на наскельних малюнках часів неоліту вождя племені завжди можна було впізнати по найдовшому фалосу, це означало що йому належить багато жінок, у нього багато дітей, простіше кажучи –  він насправді батько свого племені. Звичайно, дане твердження може бути і умовним, але з іншого боку якщо у державного діяча все лібідо йде у політику –  тоді точно чекай біди. Всі свої комплекси, манії та фобії такий «батько нації» буде зганяти на власному народові та сусідах.

2413_main

Світова валюта. 2016 р., ультрафіолетовий друк на полотні, олія, 140х190 см

Характерною рисою експозиції SEX AND POLITICS є те, що автор проводить дві лінії – одна сучасне трактування сучасного нам світу та його актуальних проблем, а друга – минуле, частина сюжетів якого може алегорично нагадувати нам про циклічність історії. Іноді ці два напрямки перетинаються, іноді йдуть порізно. Тобто Юрій може на старовинній мапі зобразити сучасний сюжет, і навпаки. Для виділення другої теми в цьому проекті автор вперше звертається до використання антикварних карт, а також деякі з сюжетів, що цитує художник, відсилають нас до іншої епохи.

bekon_tri-nabroska

Сніданок на траві. 2013 р., ультрафіолетовий друк на полотні, олія, 111х200 см (фрагмент)

Юрій Соломко народився в 1962 році у Криму. У 1986 році закінчив Краснодарське художнє училище, а в 1992-му Київський державний художній інститут (нині — Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). Юрій Соломко був одним з учасників відомогого арт-об’єднання «Паризька комуна» (1989-1994). У 1997 був визнаний Художником року в галузі сучасного мистецтва на Міжнародному Арт Фестивалі в Києві, Україна. Юрій Соломко неодноразовий володар грантів і стипендій, постійний учасник всіх глобальних подій українського мистецтва. Твори Соломко в різні роки продавалися на таких аукціонах як Dorotheum (1999), Відень, Австрія, Sovkom (2008), Москва, Росія, Epoch (2009), Golden Section (2011), Korners (2008, 2015), Київ, Україна, Phillips de Pury & company (2009, 2010, 2014 року, 2015) і у 2016 році Sotheby’s, Лондон Великобританія. На даний час художник живе та працює у Києві. Його роботи знаходяться в колекціях Національного художнього музею, Київ, Україна, Російського державного музею, С.Петербург, Росія, Музею Університету Дюка, Північна Кароліна, США, Мистецького центру Хенні, Онстанд, Ховікоден, Осло, Норвегія, Градобанку, Київ, Україна, а також у Колекції Симона де Пюрі.

2412_main

Золота модель. 2016 р., папір на полотні, олія, 121х96 см

dsc_0034-2

dsc_0007-1

Voloshyn Gallery заснована в 2006 році подружжям Максимом та Юлією Волошиними, та існувала під назвою Mystetska Zbirka Art Gallery . Вона розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Voloshyn Gallery – галерея сучасного та концептуального мистецтва, є майданчиком для арт-експериментів, досліджень і соціальних проектів.

Voloshyn Gallery, Київ, вул. Терещенківска, 13

Виставка працює 26.10.2016 — 13.11.2016