Японська каліграфія / інсталяція -Музей українського живопису

Японська каліграфія / інсталяція

Источник: www.greter-art.com/
Арт-центр Якова Гретера у Києві вперше представляє масштабний проект японської каліграфії та концептуальних інсталяцій.

На виставці «NEO-CALLIGRAPHY by RAIRYU» представлено 65 авторських робіт, включаючи картини «Ієрогліф року, традиції Японії», а також 3-х метрові інсталяції. Картини RAIRYU несуть потужний заряд позитивних емоцій. Вони притягують і самі вибирають собі власників, щоб подарувати їм те, чого бракує — удачу, щастя, успіх, здоров’я, силу, любов та  ін.

Ієрогліфи, написані RAIRYU, несуть глибокий сенс філософії буддизму. Кольори підбираються не випадковим чином — вони відповідають п’яти Стихіям, кожна з яких дає свій посил і заряд. Ієрогліф в оболонці кольору Стихії — це споглядальницька подорож, яка призводить до гармонії з самим собою і навколишнім світом.

Райрю — це не просто мистецтво, а й певний рух, стиль життя, який відтворює багатий духовний світ, дозволяючи заглянути в фундаментальні принципи реальності і пізнання відносин людини і світу.

5

2

2012-simvol-udachi«

Символ удачі

При вивченні класичної каліграфії у митця виникла ідея створити роботу, в якій неможливо провести грань, між ієрогліфом-знаком, і його мальовничим чином, який допоміг би глядачеві візуально сприйняти роботу, не розуміючи значення, що фактично об’єднує східне і західне мистецтво. В кінцевому підсумку був створений новий стиль — «Нео-каліграфія». Глядач буквально змушений вгадувати істинний сенс роботи, одночасно автор фактично встановлює візуальне спілкування з глядачем, і демонструє якийсь світ, який відволікає від реальності і призводить до поглибленого роздуму, духовної істини, іншої ідеї. «Призма», яку майстер вкладає в кожну роботу, дозволяє телепортувати глядача з матеріального світу в духовний. Мазки пензля, лінії, багаторазове повторення способу, контур, контраст, несподіване розташування об’єкта в просторі, химерне забарвлення і реструктуризація кожної з тим роблять роботу неповторною та унікальною.

2006-zhizn

Життя

2005-lyubov

Любов

2001-bij

Бій

1

Про Нео-каліграфію: Це мистецтво оформлення японських ієрогліфів-знаків в експресивній, гармонійній та майстерній манері, який додає їм зовнішній вигляд, який би допоміг глядачеві сприйняти їх візуально, не знаючи сенсу. Це абсолютно новий вид мистецтва, який був створений на базі класичної японської та китайської каліграфії з елементами живопису, поп-арту, стріт-арту, графіки та графіті. При цьому дотримуються обов’язкові канони, які закладалися століттями. Нео-каліграфія вимагає від автора максимальної зосередженості та спонтанності виконання, а також необмеженої фантазії та почуття гумору.

3

1998-otruta