Всеукраїнська трієнале скульптури -Музей українського живопису

Всеукраїнська трієнале скульптури

Источник: http://dvnshu.com
З 8 до 25 червня у виставкових залах Національної Спілки художників України проходить VII Всеукраїнська трієнале скульптури.

У виставкових залах Національної Спілки художників України вже всьоме відбувається Всеукраїнська трієнале скульптури, підтверджуючи перспективність ідеї проведення таких масштабних мистецьких акцій. Ці проекти, як і трієнале графіки, трієнале живопису, залучаючи до участі найкращих митців, що представляють художні школи різних регіонів України, формують чудові умови для ознайомлення з тенденціями, які панують у сучасному образотворчому мистецтві.

Трієнале скульптури надає можливість одночасно ознайомитись із останніми здобутками вже знаних художників, корифеїв української скульптури і тих, хто тільки розпочинає йти нелегким шляхом становлення професійного скульптора. Відбувається зустріч майстрів старшого покоління із студентами вузів, створюючи якнайповнішу картину сучасної української пластики.

У своїй концепції проект наголошує на гармонійному поєднанні традицій і новаторства. Трієнале відзначається розмаїттям творчих ідей та спрямувань, образних і композиційних рішень, широким тематичним колом, зверненням до великої кількості матеріалів та іноді несподіваним їх поєднанням. І не так важливо, чи дотримується майстер традицій академічної школи, чи шукає нові технічні та образно-пластичні прийоми, тому що найголовнішим для участі у трієнале є і буде талановитість та професійність художників, завдяки яким світ скульптури постає яскравим і захоплюючим, багатогранним, складним і від цього ще цікавішим для звичайних глядачів і фахівців.

2

3

4

В одному експозиційному просторі зусиллями багатьох самобутніх скульпторів виникає атмосфера, у якій новаторський підхід не дисонує з глибоким розумінням традицій. Свої творчі пошуки й ідеї художники втілюють у життя, проявляючи неординарність пластичного мислення, високу міру художнього узагальнення, яскраве індивідуальне бачення, вміння якнайкраще розкрити декоративні і пластичні можливості будь-якого матеріалу, не нехтуючи й експериментами, та, звичайно, велику працездатність і любов до своєї справи.

Кияни Юрій Багаліка, Микола Білик, Наталя Дерегус, Борис Довгань, Олександр Дяченко, Аліса Забой, Віктор Коновал, Віктор Липовка, Олександра Рубан, переможці минулих трієнале – Володимир Протас, Василь Корчовий, Володимир Кочмар, Костянтин Синицький, харків’яни Валерій Пирогов, Фелікс Бетліємський, Сергій Сбітнєв, одесити Олександр Коваль, Олег Новаєв, Юрій Зільберберг, Богдан Корж (Ужгород), В’ячеслав Гутиря (Горлівка) – це неповний перелік знаних майстрів, які приймають участь у культурно-мистецькому проекті «Скульптура-2017». Представляють свої роботи і молоді автори, серед яких відзначимо киян Петра Гронського, Єгора і Микиту Зігур, Олексія Золотарьова, Ганну Кисельову, одесита Андрія Ахтирського…

1

7

6

Експозицію складають біля двохсот скульптурних творів, від мініатюрних медалей та плакеток до монументальних пластичних образів.

Започаткований НСХУ проект, здійснений спільно з Міністерством культури України, безперечно, стане помітним явищем у насиченому подіями культурно-мистецькому житті України. Досвід проведення трієнале, завдяки творчим зусиллям, професійності та ентузіазму художників і організаторів, засвідчує великий потенціал таких мистецьких ініціатив зокрема та сучасної української скульптури взагалі.

5

8

Геннадій-Корнієнко-(Харків).-«Носоріг»,-2016

Геннадій Корнієнко (Харків). «Носоріг», 2016. Дерево, метал

9

Микита-Зігура-(Київ).-«Галактика»,-2016

Микита Зігура (Київ). «Галактика», 2016. Акрил, аерографія

В’ячеслав-Гутиря-(Краматорськ).-«Дванадцять»,-2017.-Дерево

В’ячеслав Гутиря (Краматорськ). «Дванадцять», 2017. Дерево.

Герман-Міготін,-Борис-Бистров-(Київ).-«Споглядач»,-2017

Герман Міготін, Борис Бистров (Київ). «Споглядач», 2017. Бронза, акрил

Іван-Фізер-(Черкаси).-«Берег-надії»,-2017

Іван Фізер (Черкаси). «Берег надії», 2017. Дерево