Врятований шедевр. -Музей українського живопису

Врятований шедевр.

Источник: a/>
У Парижі показали врятований килим-гобелен з собору Паризької Богоматері.

Вишуканий гобелен, витканий на початку 1800-х років і врятований з собору Паризької Богоматері після сильної пожежі в квітні, в третій раз за останні десятиліття було виставлено на загальний огляд.

Коли пожежники витягли просочений водою килим з почорнілої внутрішньої частини собору після пожежі 15 квітня, він важив дві тонни, в два рази більше своєї звичайної ваги.

Реставратори використовували аеродинамічну трубу, щоб висушити гобелен. Після цього його заморозили, щоб убити грибок і паразитів, які можуть знищити тканину, розповів Ерве Лемуан (Herve Lemoine), директор французького сервісного агентства Mobilier National, яке спостерігає за колекцією цінних меблів і творів мистецтва у Франції.

«Він постраждав від води під час операції зі стримування пожежі. Через жар вогню, а також тому, що в той час тільки починалося літо, існував ризик, що грибок і паразити можуть пошкодити плетіння», — сказав Лемуан.

За останні 30 років гобелен виставлявся на загальний огляд лише двічі.

aHR0cHM6Ly94LmdhbGxlcml4LnJ1L3NyYy9uZXdzLzIwMTkvU2VwL25vdHJlZGFtLXRhcGVzdHJ5Xy5qcGc