ВРУЧЕННЯ ПРЕМІЇ МАЛЕВИЧА - 2014 -Музей українського живопису

ВРУЧЕННЯ ПРЕМІЇ МАЛЕВИЧА — 2014

Источник: http://www.polinst.kiev.ua

12 грудня журі визначило Лауреата Премії Малевича-2014. Їм стала ЛАДА НАКОНЕЧНА (р.н. 1981) – володарка відзнаки «за проривні концепти» від  Києво-Могилянської бізнес-школи .

Мистецька премія імені Казимира Малевича заснована 2008 року з ініціативи Польського Інституту у Києві. Вручається раз на два роки митцеві віком до 40 років, котрий народився в Україні, незалежно від теперішнього місця перебування, за внесок у розвиток сучасного мистецтва. Оцінюється якість, майстерність, досягнення та значущість створених робіт. Лауреати Премії: Жанна Кадирова (2012), Стас Волязловський (2010), Алевтина Кахідзе (2008).

Висунути кандидатів на нагороду можуть українські та закордонні культурні інституції, наукові центри, творчі об'єднання, галереї та музеї. В цьому році до участі у конкурсі були зараховані аплікаційні форми 54 мистецьких організацій і установ з України, Німеччини, Нідерландів, Польщі й Росії.
Серед запропонованих кандидатів трьох фіналістів обрало польсько-українське журі: ДАНИЛО ГАЛКІН, номінований Громадською організацією «Культура медіальна», Дніпропетровськ; ЛАДА НАКОНЕЧНА, номінована Programmierung Flutgraben e.V., Берлін; МИКОЛА РІДНИЙ, номінований Музеєм сучасного мистецтва у Варшаві.

12 грудня журі визначило Лауреата Премії Малевича-2014. Їм стала ЛАДА НАКОНЕЧНА (р.н. 1981) – володарка відзнаки «за проривні концепти» від Києво-Могилянської бізнес-школи.

«Перформанси, малюнки та малі текстові форми Лади Наконечної поєднують високий рівень рефлексивності з матеріальною точністю, торкаються складних основоположних питань культури, пов’язаних з історією і пам’яттю, звертають увагу на процес бачення і створення культурного тексту.» (з аплікаційної форми Programmierung Flutgraben e.V., Берлін)

Народилася у Дніпропетровську, живе та працює у Києві.

Закінчила Дніпропетровський державний художній коледж та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури у Києві (графічний факультет та асистентуру-стажування).

З 2004 член групи Р.Е.П. 2008 рік – співзасновник Худради, само організаційної міждисциплінарної спільноти. 2011 рік - співзасновник – ІСТМ (Ініціатива самозахисту трудящих мистецтва). У 2013 році стала володарем другої спеціальної премії PinchukArtCentre. 2012, 2008 - Фіналіст Премії Малевича, 2009, 2011 – входила до числа 20 номінантів PinchukArtPrize.

З 2005 бере участь в мистецьких резиденціях у Польщі, Німеччині, Швейцарії та Україні. З 2003 року робить персональні виставки та бере участь у групових виставках в Україні, Росії та країнах Європи.