Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису

ВОЛОДИМИР ХАРАКОЗ. Малярство

Источник: www.avsart.com.ua
Маріупольський художник Володимир Харакоз представляє в галереї «АВС-арт» добірку фігуративних робіт, написаних за останній творчий період.

Минулого року кияни вже познайомилися в нашому виставковому просторі з абстракціями автора, котрий відомий і як живописець, і як графік. Ще тоді він захопив численних поціновувачів мистецтва своїми філософськими рефлексіями, в яких простір набуває метафізичних сенсів.

Натюрморти, архітектурні пейзажі, натюрморти на тлі пейзажів, – усі вони у творчості майстра відзначаються особливою ритмікою й архітектонікою, витонченим ліричним звучанням, тон якому задають свіжий вітер і південне сонце. «За містом – сад», «Романтика мандрів», «Подих моря», «З любов’ю. Крит», «Кафе в Будві», – вже самі назви робіт наче запрошують глядача в ідеальну мандрівку слідом за автором, полишивши рутинне коло й повсякденність із її стереотипами.

Живописні маршрути Володимира Харакоза пролягли від Чорного моря до Адріатики, від Фінської затоки й аж до Середземномор’я. На полотнах – ніби моментальні відбитки вражень, проте чітко вибудовані композиційно. Кожна лінія, штрих, фактура – не випадкові. Змістовні конструктивні форми у поєднанні з м’якими тонами пастельної гами створюють певну атмосферу географічної місцевості й водночас універсалізують її до певної формули.

1

Стає неважливо – де. Цікаво – як. Мозаїка з об’ємів і площин, різних планів і точок огляду запрошує у своє «задзеркалля», де таким увиразнено чітким проступає тутешній світ і загострюються почуття.

2

3

«Я тяжію до традиційної живописної мови, до ясності, точності, до чогось від античного спадку, що впорядковує світ відповідно до людського модуля, де переважає екзистенційно-моральний критерій.

Піклуюсь про логічність змісту форми. Прагну до простого візуального висловлення й чистоти мови і, водночас, ловлю себе на суперечності зникомої оповіді. І в цьому разі моє візуальне висловлення не буде безсенсовим».

Володимир Харакоз

4

5

6

12

Про автора

Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член мистецького об’єднання «Маріуполь-87». Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік. Учасник всеукраїнських і міжнародних виставок. Лауреат Меморіалу Куїнджі (2007). Дипломант Всеукраїнської трієнале живопису (2013) й графіки (2015). Роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Франції, Італії, Греції, Фінляндії, Канади та США. Активіст грецького національного руху. Живе і працює в Маріуполі.

7

8

10

11

Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б.

Виставка працює 4 – 22 жовтня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.