«Внутрішня Японія» -Музей українського живопису

«Внутрішня Японія»

Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва» та Фонд культурних ініціатив “ArtHuss” представляють арт-проект «Внутрішня Японія».

1 лютого в МВЦ «Музей історії Києва» відкрився виставковий проект “Внутрішня Японія”,  приурочений року Японії в Україні. На виставці  представлено близько 30 робіт провідних українських художників, які продемонструють власне бачення Японії та культури цієї дивовижної країни.

«Внутрішня Японія» – виставка, що буде цікавою як тим, хто побував у Японії, так і тим, у кого поїздка до Країни Сонця, що сходить ще попереду. Японія – країна квітучої сакури, магічно-привабливий край гейш і самураїв, Соні та Тойоти, Мурасакі Сікібу та Муракамі Харукі. Здавалося б, цю країну витонченої екзотики знають усі, проте вона загадкова, як посмішка Джоконди – зачаровує, інтригує і багато чого приховує.

У багатьох реальних та уявних поціновувачів японської культури існує своя “Японія” як ідеал гармонічного поєднання краси та сили, витонченості та мужності, традицій та сучасності, холодного раціо і чутливості.

1

Якою ж є Японія для нас, українців? Японія зовнішня, реальна і Японія внутрішня, уявна? Як вони співіснують та уживаються між собою? Куди нас веде цей шлях на Схід?
На ці питання спробує дати відповідь проект “Внутрішня Японія”. Його мета – відтворити засобами візуального мистецтва ту роль, що відіграє японська культура у світогляді  українців, переосмислити кліше та встановити нові, інколи зовсім несподівані зв’язки і асоціації.

14

13

12

Окрім Києва проект буде представлено в інших містах України та в Японії. На виставці буде також презентовано каталог проекту.

Учасники проекту: Андрiй Блудов, Сергій Гай, Микола Журавель, Костянтин Зоркін, Гамлет Зiнькiвський, Олексій Іванюк, Наталія Карпінська, Наталія Корф-Іванюк, Роман Романишин, Сергій Савченко, Петро Сметана, Денис Струк.

Проект включено до переліку офіційних заходів Міністерства закордонних справ України та Посольства Японії в Україні, присвячених року Японії в Україні.

2

11

5

16

3

18

4

15

8

17

6

7

Куратор проекту: Андрій Накорчевський.

Виставка працюватиме до 15 лютого.

Фото – Юлія  Наумова

МВЦ «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7).