ВИХІД у Тернополі -Музей українського живопису

ВИХІД у Тернополі

Источник: http://bunkermuz.te.ua
У тернопільській галереї Бункермуз продовжує роботу виставка сучасного сакрального мистецтва «Вихід».

Проект Вихід – результат п’ятирічної діяльності львівської галереї Iconart, яка працює для зближення сучасного мистецтва та християнської духовності, переосмислення традицій у сьогоднішньому культурному контексті.

ВИХІД є поняттям активним, динамічним, тож і проект Iconart пропонує, свого роду, паломництво – між культурою традиційною та сучасною, між людиною та народом, між святим та грішним, між словом та образом, а також між важливими для нас темами християнської культури

ВИХІД – це тема проста й, водночас, відкрита на будь-які складні процеси у іконописі й поза ним. Твори, представлені на виставці є живописним висловом художників, їхнього творчого та духовного досвіду. Апокрифи презентують неоднозначне розуміння, свого роду, споглядання цієї теми в народній християнській культурі. Святе Письмо дає нам чітку відповідь на наші сумніви, але ця відповідь як важка ноша, тому людина завжди знаходиться на межі, немов у просторі виходу. За визначенням тлумачного словника української мови ВИХІД може бути рухом, формою, місцем, оголенням, можливістю…

1

2

3

Проект готувався для львівської галереї Дзиґа, тож ми дуже раді, що тернопільська галерея Бункермуз дозволила трохи продовжити роздуми над цією темою у її мистецькому просторі).

Проект є результатом п’ятирічної діяльності галереї ICONART (м. Львів, вул. Вірменська, 26), яка працює для зближення сучасного мистецтва та християнської духовності, переосмислення традицій у сьогоднішньому культурному контексті. Галерея розпочала свою діяльність у Львові у 2010 році, і є простором для презентації сучасного українського сакрального мистецтва, місцем зустрічі шанувальників цього мистецтва, середовищем відкритим для дискусій та творчого пошуку.
Автори проекту: Роман Зілінко; Уляна Нищук-Борисяк; Софія Білик; Андрій та Оксана Винничок; Олександр Антонюк; Оксана Андрущенко; Оля Кравченко; Ярина Мовчан; Остап Лозинський; Наталя Русецька; Оксана Романів-Тріска; Олександр Бриндіков; Петро Гуменюк; Іванка Крип’якевич-Димид; Олег Денисенко; Данило Мочан, а також Марія Цимбаліста (куратор), Костянтин Шумський (директор галереї).

4

56

7

8

9

10

11

12

13

14

Виставка працює по 25 лютого.

Адреса: бульвар Тараса Шевченка, 1, Тернопіль