Виставка живопису Миколи Кононенка -Музей українського живопису

Виставка живопису Миколи Кононенка

Останні два дні в Національному музеї Тараса Шевченка відкрита для огляду виставка живопису Миколи Кононенка "La Viva Vita".

Як можна описати гармонію життя – кольором, звуком, емоцією? З’ясовується, якщо поєднати ці три компоненти, змішати їх зі щирістю, любов’ю, радістю та внутрішнім мистецьким натхненням і Божою іскрою, вийде справжнє, непідробне Життя з великої літери. Таким життєствердним началом сповнене кожне полотно Миколи Івановича Кононенка. Звідси й назва виставки – «La Viva Vita», що в перекладі з латинської означає «хай живе життя!».

Тематична й жанрова різноманітність у творчому доробку художника надзвичайно велика: від камерних творів до монументальних полотен. Але кожна робота – то цілий макрокосмос зі своєю структурою та серцебиттям.

Сюжети всіх робіт складні у своїй простоті, й кожна лінія живе, дихає, пульсує. Це не просто статичне зображення квітів, фруктів, степу, річки, неба – все рухається і гостинно запрошує тебе розчинитися в його просторах, ковтнути прохолодної цілющої води, вдихнути аромат щойно розквітлого бузку. Не дивно, що стихія майстра – це пленер – живописна техніка зображення предметів при денному світлі й у природних умовах. Звідси пояснення натурфілософічності, притаманної його пейзажам та натюрмортам.

1

2

3

Микола Кононенко вважає, що основне завдання художника полягає в гармонізації минулого та майбутнього у теперішньому: «Світло прийде, а темрява зникне». А земля України, її гаряче сонце, квіти, синє безкрає небо — його найбільше джерело натхнення.

4

5

6

7