Виставка живопису Миколи Деркача-Музей українського живопису

Виставка живопису Миколи Деркача

Источник: http://artmuseum.kh.ua
У виставкових залах Харківського художнього музею працює виставка живопису заслуженого діяча мистецтв України Миколи Деркача «Шаную тебе, Україно!».

В експозиції представлено майже 80 творів живопису, виконаних автором протягом 1990-2000-х років.

Народився живописець 20 травня 1961 року у с. Юровщина Полонського району Хмельницької області. Закінчив Харківську державну академію дизайну і мистецтв (2001), де навчався у Є. Жердзицького, Б. Колесника, В. Чауса, А. Константинопольского. З 2005 року член Харківської організації Національної спілки художників України. Працює у Харківській державній академії дизайну і мистецтв викладачем кафедри живопису. Учасник всеукраїнських, регіональних та обласних художніх виставок з 1997 року. Персональні: м. Чугуїв (2006), Харків (2006 – 2009). Роботи зберігаються у Чугуївському художньо-меморіальному музеї ім. І.Ю. Рєпіна, Міністерстві культури України та приватних збірках України, Росії, США, Ізраїлю, Польщі та ін.

Великоформатні натюрморти та краєвиди майстра народжуються бурхливо, стрімко, пристрасно, за один сеанс — у саду, на дачі, де він працює, пише, творить, йдучи за природним календарем, малюючи «сезонні» квіти і пейзажі. За словами мистецтвознавця Ольги Денисенко, сюжетом живопису Миколи Деркача є колір, його багатство і різноманітність: «Величні квіткові «саморостучі» композиції заполоняють увесь простір полотна – фону як такого не існує, він є продовженням вібруючої і пульсуючої колірної субстанції».

_2

«Ромашки». Полотно, олія, 2011

Експресіоністичне трактування натюрмортів «Декоративний букет» (2014), «Півонії» (2009), «Лілії та флокси» (2010), «Польові квіти» (2015) виявляє внутрішнє емоційне піднесення автора, відверте захоплення природою, його насолоду від споглядання навколишнього світу.

Тема, яку не оминув художник, — оспівування краси та вишуканості жіночої вроди. «Очікування» (2016), «Червоні маки» (2016), «Запрошення на каву» (2015) — це спроба майстра розгадати природу жінки, передати глибину, поетичність та мінливість її натури.

_3

«Квітнуть незабудки». Полотно, олія, 2015

Експозиція виставки представляє глядачам мистецтво визнаного митця. Завдяки його темпераменту, творчому натхненню та художній майстерності Микола Деркач має таку пізнавану індивідуальну манеру. Його твори – це пошук вічних джерел краси й гармонії світу.

Адреса музею: м.Харкiв, вул. Жон Мироносиць, 11