Виставка живопису Леоніда Гопанчука -Музей українського живопису
Понеділок -вівторок – ВИХІДНИЙ

Виставка живопису Леоніда Гопанчука

Источник: http://www.nbuv.gov.ua/
До 14 квітня у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського триватиме виставка живопису Леоніда Гопанчука.

29 березня неповторному майстрові візуальних образів Леоніду Гопанчуку виповнилось би 64 роки. Вже п’ять літ його немає з нами, але кожного року родина відзначає день народження художника різноплановою художньою виставкою. Цього разу місцем для захоплюючої симфонії барв стала Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Виставка, яка тут відкрилась, має назву «Святині України –  Руси».

Цього разу чи не вперше використано цікавий прийом – виставка відбувається не лише в конференц-холі, а на кількох локаціях, у просторі: картини зустрічають і проводжають відвідувачів бібліотеки в холі, вітають гостей біля пандуса.

На цю виставку родина представила 54 картини. Протягом року таких виставок буде чимало по Україні. А взагалі існує проект щодо створення його музею в Броварах. Ми дуже мріємо про нього і хочемо передати в музей колекцію його робіт, зазначила вдова художника.

Справді, виставка представляє нам видатну особистість. Творчість цього відомого самобутнього митця, заслуженого художника України Леоніда Гопанчука представлена в  каталозі «Мистецтво України ХХ століття» та Енциклопедії сучасної України. Його роботи  знаходяться у приватних колекціях більше як у двадцяти країнах світу, в музеях України і Європи.

_dsc0006

Untitled-1

Масштабний мистецький проект «Святині України-Руси» посідає особливе місце в творчості Л. Гопанчука.  Крізь призму  погляду митця  на його полотнах відкриваються наші сакральні святині: Кам’яна Могила,  Хортиця,  Батурин, Чигирин, Берестечко, Хотин… Художник  своїми роботами  активно пропагує навернення  українців до національних святинь, збереження духовних пуповин української землі.

На виставці представлені також чимало з найкращих робіт Майстра іншої тематики – «Явлення. Портрет Патріарха Київського і  всія Руси – України Володимира (Романюка), 1995 р., «Українка. Портрет мами», 2004 р., «Дотик до вічності», 1999 р., «Зняття анатеми. Великодній ранок у Батурині», 1992 р., «Сучасний козак. Портрет О. Притули», 2005 р., «Вікно отчого дому», 1997 р. та інші.

Картини митця нікого не залишають байдужим, адже його творчості притаманні яскравий національний колорит, щирість і високий професіоналізм. Себе маестро презентував як сповідника трансреалізму.

Untitled-4

Untitled-3     Untitled-5

_dsc0001

_dsc0013

_dsc0018

Виставка «Святині України –  Руси» триватиме до 14 квітня.

Адреса: Київ, Голосіївський пр., 3. Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського

Вхід вільний.