Виставка Якова Гніздовського у Черкасах -Музей українського живопису

Виставка Якова Гніздовського у Черкасах

Источник: http://www.museum.ck.ua
Близько ста робіт славетного українсько-американського графіка та живописця можна побачити у Черкаському художньому музеї.

За сприяння Міністерства культури України, посольства США в Україні та громадської організації «Фундації «Відкрита Україна» до 100-річчя від Дня народження Якова Гніздовського 14 січня 2016 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася виставка його творів. Роботи прибули до Черкас із Національного художнього музею України та Національного музею у Львові ім. Андрія Шептицького.

Яків Гніздовський вважається одним з наймайстерніших графіків світу, який народився в Україні (с. Пилипче на Тернопільщині, але визнання здобув у Сполучених Штатах. Його твори відносяться до найцінніших і найбільш оригінальних звершень американського графічного мистецтва. Художник працював у надзвичайно складній техніці дереворізу, надихаючись творчістю Альбрехта Дюрера. Його твори зберігаються у поважних колекціях світу: в Національному музеї американського мистецтва, Музеї образотворчого мистецтва в Бостоні, колекції Білого Дому, Музеї модерного мистецтва у Більбао, Картинній галереї Вінніпега, багатьох університетах та приватних колекціях.

Черкаський обласний художній музей.

Адреса: вул. Хрещатик, 259, Черкаси.

Розклад роботи: вівторок — неділя: з 10:00 — 18:00.