Виставка Валентини Давиденко «PATRIA. Живопис. Графіка» -Музей українського живопису

Виставка Валентини Давиденко «PATRIA. Живопис. Графіка»

В Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, що розташований на території Києво-Печерської Лаври, працює виставка творів Валентини Давиденко – поетеси і художниці.

На вернісаж зібралися численні гості – художники, письменники, артисти, просто друзі Валентини Давиденко. Прихильники творчості художниці говорили про різнобічні таланти Валентини, про неповторність її творчої манери, поетичність її малярства та живописність поезії. Символічно, що урочиста частина відкриття виставки Валентини Давиденко пройшла в залі Катерини Білокур: при всій несхожості живописних стилів цих художниць їх твори наче перегукуються через десятиліття – любов’ю до рідної землі, поетичністю і оптимізмом світосприйняття.

Промовляє Михайло Слабошпицький – прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч

Вітання від заслуженого художника України Анатолія Марчука

Говорить поет, кінорежисер Станіслав Чернілевський

Слово взяв заслужений художник України Миколай Кочубей

Валентина Давиденко - художник, поет, перекладач, журналіст. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України. Заслужений журналіст України. Лауреат літературних премій ім. Бориса Нечерди, Володимира Свідзінського, Дмитра Нитченка, мистецької премії «Київ». Автор чотирьох поетичних книг “Зелена зірка березня», «Нічна вежа», «Флейта Евтерпи», «Білу лампу внесу тобі в ніч», 14 телефільмів про українських художників.

«Автограф», 2011

Учасник зарубіжних пленерів (Словаччина, Італія, Польща, Міжнародний пленер в Закарпатті ( 2004 — 2011 рр.). Учасник мистецького проекту відтворення в живописних полотнах храмової архітектури костьолів на території України (2007 р. ).

Працює в галузі живопису та графіки. Як і в своїй поезії, Валентина Давиденко і в живопису апелює до метафоричності, підтекстів, коли виписані в імпресіоністичній манері сюжети розглядаються через призму авторського емоційного сприйняття світу. Її складну багатобарвну палітру свого часу відзначив у статті про живопис Валентини Давиденко академік, професор НАОМА Микола Стороженко. Він писав про «незбагненні тональні плани кольору» у картинах художниці.

«Старий сад», 2005. Акварель
«Дощ у Сполето», 2007
«Пастушка», 2008
«Польоти Варшавського джазу-1», 2010
«Польоти Варшавського джазу-2», 2011

У вишуканій живописній манері, за якою вже впізнають роботи мисткині її шанувальники, створено новий цикл творів, представлених на виставці. Назва «Patria», що перекладається з латини як «Вітчизна», об’єднує не тільки пейзажі рідної України. Це планетарне відчуття світу, мандрівки в просторі і часі в Етрурію, в італійське Кватроченто, в Елладу і до витоків іспанського фламенко. Але поза тим завжди має місце присутність «золотої насінини», Золотого віку людства у гармонії, яку авторка так прагне оспівати в образі своєї Батьківщини.

«Оглянутись», 2010
«Фламенко», 2011
«Шопен. Ноктюрн», 2010
«Гірський терен», 2012
«Етруська фортеця», 2012
«Концерт Верді», 2013

Твори Валентини Давиденко знаходяться в приватних колекціях в Україні, Німеччині, Польщі, Канаді, Італії, Македонії, Литві, Греції.

«Етруський мотив», 2014. Акварель
«Бузкова гілка», 2014
«Весна 2014. Плетіння сіток», 2015
«Присвята Катерині Білокур», 2015