Виставка Олександра Клименка "Воля до свободи духу та свято буття" -Музей українського живопису

Виставка Олександра Клименка «Воля до свободи духу та свято буття»

В Національному музеї Тараса Шевченка працює виставка творів одного з найвідоміших художників України, куратора, теоретика та дослідника мистецтва Олександра Клименка "Воля до свободи духу та свято буття".

Упродовж більш ніж 25-ти років персональні та групові виставки, масштабні кураторські проекти, експертна робота, теоретичні праці Олександра Клименка здійснюють вагомий вплив на розвиток сучасного мистецтва в нашій країні. Творчість художника є підкреслено інтелектуальною, філософською, має значний суспільний резонанс, викликає інтерес відомих мистецтвознавців, філософів, культурологів. Про це свідчать статі академіка М. Жулинського, доктора мистецтвознавства Т. Кара-Васильєвої, доктора філософії Н. Хамітова, доктора філософії Г. Медникової, провідного мистецтвознавця Національного художнього музею України І. Горбачової, та інших.

Як один із засновників і активних діячів легендарної мистецької групи «Паризька комуна», художник безпосередньо брав участь у головних подіях унікального періоду становлення мистецтва незалежної України – революційного часу змін, що відбувалися у 90-х роках ХХ ст.

В проекті «Воля до свободи духу та свято буття», художник досліджує різноманітні прояви нестримної волі до свободи, що об’єднує кращих діячів української та світової культури минулого та сьогодення. Митець впевнений що саме прагнення до свободи духу и е тим чинником, що став основою появи абстрактного живопису, бо тільки в абстракції у мистецтві повністю відсутні будь які ідеологічні нашарування, вплив так званої злободенності, з ії пропагандою, насильством над свідомістю, колективними ілюзіями та забобонами. Також Клименко розкриває сталий взаємний зв'язок між жагою до волі, розумінням сенсу буття як свята, та духовними мандрами поетів, митців та філософів у часі та просторі. "Свобода и дорога меня совершенно поглотили..." ця фраза з щоденників Шевченко, як каже сам митець, відповідає сутності його проекту «Бібліотека. Транстемпоральні глоси до історії цивілізації. Сни Доріг».

На виставці представлені твори з різних проектів художника, що об’єднані ідеєю мистецтва як візуалізованої філософії, пошуком шляху свободи духу та радості буття.

Олександр Клименко – художник-експериментатор, відомий розмаїттям творчості, захопленням новими технічними можливостями створення зображень. Саме тому на виставці можна побачити як авторські твори в стилі contemporary абстрактного живопису, так і фігуративну графіку та фотографію. Твори О. Клименка були відібрані експертами в найбільш знакові для українського сучасного мистецтва представницькі проекти, зокрема такі як «Українське мистецтво 20 століття», «НезалежнIndependent», «20 Year of Presence», «Contemporary Ukrainian Artist» у галереї Саачі у Лондоні, успішно купувалися на торгах всесвітньо відомих аукціонних домів «Sotheby's», «Phillips de Pury».

Клименко в своїх теоретичних текстах наголошує прямий зв’язок між часом початку 20 століття та нашою епохою змін, перетворень, між авангардом і своєю творчістю. Митець багато років веде філософську полеміку з інфернальним дискурсом «Чорного квадрату» Малевіча, на противагу якому їм був створений життєстверджуючий, різнокольоровий, круг. Клименко створив новий, теоретично обґрунтований напрямок у мистецтві, у абстрактному живопису – «Солярно-спектральну глорифікацію». Митець впевнений, що у історичний період буремних випробувань, як ніколи раніше, потрібно актуалізувати розуміння сенсу життя як свята та створювати позитивні, мотивуючи на добро та радість буття твори.

Виставка триватиме до 15 листопада 2015 року.

Національний музей Тараса Шевченка.
Адреса: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

Час роботи:
щоденно з 10:00 до 18:00 (каса до 17:30)
вихідний день - понеділок