Виставка «Невідомі шедеври з колекції Тичини» -Музей українського живопису

Виставка «Невідомі шедеври з колекції Тичини»

Источник: http://www.tychyna.com

У київському музеї-квартирі Павла Тичини працює виставка «Невідомі шедеври з колекції Тичини», на якій експонуються маловідомі широкому загалу твори видатних українських художників.

У київському музеї-квартирі Павла Тичини відкрилась довгоочікувана виставка «Невідомі шедеври з колекції Тичини», на якій експонуються маловідомі широкому загалу твори таких відомих українських художників, як Олексій Шовкуненко, Микола Глущенко, Юхим Михайлів, Іван Шульга, Андрій Коцка, Катерина Білокур, Сергій Шишко, Олена Кульчицька, Карпо Трохименко, Михайло Дерегус, Василь Касіян, Олександр Пащенко, Василь Перевальський, Василь Лопата, Мар’ян Маловський, Юрій Логвин та Володимир Гарбуз. Експозицію розміщено у двох кімнатах – окремо живопис та графіка, що дозволяє повноцінно оцінити кожен із представлених творів.

Юхим Михайлів. «Сум Ярославни». Папір, пастель
Микола Глущенко. «Ліс». Картон, олія
Іван Шульга. «Букет троянд». Полотно, олія

На відкриття виставки завітали автор серії експонованих картин «Сотворіння світу» Володимир Гарбуз та художник-графік Валерій Франучук, що поділилися планами подальшого розвитку української культури у галузі образотворчого мистецтва та відмітили важливість подібних виставок у складний для свідомості багатьох громадян України, час. Оскільки це перша виставка у музеї Павла Тичини за останнє десятиліття, гості розпитували нового директора, Григорія Григоровича Донця, про подальші плани розвитку, відмічаючи, що в останній час музей почав орієнтуватися на європейські стандарти науково-експозиційної діяльності.

Микола Глущенко. «Осінні квіти». Картон, олія
Олексій Шовкуненко. «Ваза з квітами». Полотно, олія
Олена Кульчицька. «Портрет дівчини в українському вбранні». Папір, гуаш

Ідея створення виставки зародилась під час екскурсії для школярів старшої школи, де виявилось, що молоді відвідувачі ніколи не чули про українських художників, згадавши серед таких лише Тараса Шевченка. Подібна ситуація спровокована не лише занадто низькою увагою сучасного суспільства до українського класичного мистецтва загалом, але й недостатністю інформації про художників першої половини ХХ століття зокрема. Поширеним є образ українських художників цього часу, як суто радянських, що у своїй творчості керувалися не власними, а радше «народними» інтересами, зображуючи у яскравих барвах соціалістичну дійсність. Зовсім інший вимір українського образотворчого мистецтва відкривають картини із приватної колекції Тичини, де кожен твір – це ціла історія, де кожен автор – унікальна особа в історії. Відвідувачам пропонується співпережити події кожної картини, стати їхнім співавтором, і, врешті, сформувати власний образ мистецтва цілої епохи через призму картинної колекції однієї родини.

Сергій Шишко. «Березовий гай». Полотно, олія
Карп Трохименко. «Букет квітів». Полотно, олія

У цей таємничий та незбагненний світ мистецтва відвідувачам пропонують поринути разом із екскурсоводом, що проведе незвіданими стежинками людських доль, талантів та драм. Адже для того, щоб усвідомити, як та чи інша картина потрапила до цієї невеличкої музейної кімнати, потрібно знати ставлення Павла Тичини до молодих талантів, його дружні зв’язки із художниками, особливості його характеру і чесноти, що зближували його лише із вірними Україні творцями, співцями краси української природи.

Ю.Логвін. «Сковорода. Літо». «Сковорода. Сопілка». Гравюри. 1971-1972
М. Маловський. «В космічному оркестрі», 1981. Гравюра
В. Гарбуз. «Сотворення світу». Гравюра
Виставка буде тривати до 16 серпня, в цей час музей Павла Тичини запрошує відчути запах півоній Катерини Білокур, пройтися тінистим дубовим гаєм Олексія Шовкуненка, загубитися у березовому гаю Сергія Шишка, побажати Україні довгих літ разом із Андрієм Коцкою, вдихнути на повні груди в лісі Миколи Глущенка…

Тараніна Богдана, науковий співробітник музею П. Тичини

В. Лопата. «Зазеленіє, заквітує жито…», 1977. Ліногравюра
О. Пащенко. «Дніпровські озера», 1954. Гравюра
Олексій Шовкуненко. «Портрет П. Г. Тичини», 1959. Олівець

Фото – Юлія Наумова.

Вхід на виставку – за вхідним квитком до музею.

Тривалість виставки з 27.07 по 16.08.

Музей П. Тичини: 01004, м. Київ, вул. Терещенківська 5, кв. 1,3

Години роботи: