Виставка Михайла Томасика «Я – ВІЗ» -Музей українського живопису

Виставка Михайла Томасика «Я – ВІЗ»

Источник: http://m17.kiev.ua

В експозиційному залі київської галереї М17 представлено професійний філософський живопис активного учасника всеукраїнських виставок, члена Національної спілки художників України, молодого художника із Сімферополя – Михайла Томасика.

Проект Михайла Томасика «Я – віз» – свого роду філософське оповідання про людське життя, про його сенс. Тут піднімається “одвічне” питання – «хто ти»? Звідки ти, і куди йдеш? Автор, в свою чергу, додає: навіщо і що з собою везеш? При цьому іронічно, легко і яскраво.

У випадку даної виставки, віз – символ багатогранний. Віз – людський досвід, як індивідуальний, так і колективний: історичний, культурний, науковий. Кожен з нас так чи інакше з народження везе за собою свій віз, у якому на рівні несвідомого вбудований якийсь загальнолюдський досвід. Роками ми накопичуємо у возі вже свої особисті пізнання про життя, духовні та матеріальні надбання. І чим довше живемо, тим важче за собою все це тягти.

Невід’ємною складовою возу є колесо – предмет, який поєднує у собі символіку кола і руху, осі і спокою. В азіатських культурах колесо – це образ життєвого циклу, переродження та оновлення, круговороту подій, мінливості матеріального світу. Можливо, зображуючи різноманітних тварин з німбами в упряжках, художник замислюється про ідею переродження, кармічного відпрацювання. Але, і віз – це сама людина, в принципі.

У своїй творчості Михайло Томасик звертається до класичних символів образотворчого мистецтва. Як, наприклад, у роботі «Доставка Агнеців» використовується міфологічний символ – золото і біблійний – телець, агнець божий.

Триптих «Нобелівська премія» – смілива іронія над амбівалентністю науки і її освоєння. Художник зображує свій погляд на те, що для Нобелівських лауреатів винагородою за геніальні, революційні вклади в науку є гроші, існуючі завдяки динаміту і його використанню…

Ставлячи за допомогою живопису ці питання, автор провокує глядача з іронією задуматися про те, наскільки важкий його власний віз? Що він у ньому тягне? Можливо, варто позолотити або розібрати на атоми, зрозуміти що зайве, а чого не вистачає… І чи вічний цей віз, керуєш ти ним чи запряжений в нього? Адже одного разу буде погано залишитися знесиленим, з купою мотлоху, без коліс-крил.

Мистецтвознавець: Анна Винниченко

Автор фото – Юлія Наумова

Виставка Михайла Томасика «Я – ВІЗ», відкрита для відвідування по 8 листопада, з 11:00 до 19:00.

Наша адреса: м.Київ, вул. Горького (Антоновича), 102 – 104