Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису

Виставка Костянтина Шурупова «Душа моєї України»

У художньому музеї ім. А.І. Куїнджі в Маріуполі проходить персональна виставка Костянтина Олексійовича Шурупова «Душа моєї України».

На виставці представлено 45 робіт. Автор працював переважно в області пейзажу, натюрморту, жанрової композиції. Художник мав свій неповторний стиль, для його робіт характерна емоційна напруженість кольору, ліричність.

Всі виставлені на виставці роботи К.О. Шурупова знаходяться в зібранні Маріупольського краєзнавчого музею. Вони були передані в дар дружиною художника Хитровою Вірою Олександрівною через його колегу Ларіна Веніаміна Васильовича у 1992 році.

На виставці представлені українські пейзажі, написані художником в 50-і – 80-і рр.. ХХ ст.. Золота осінь, дзвінке літо, квітуча весна – все це надихало художника. Мотиви робіт К.О. Шурупова прості на перший погляд – широкі лани та морські береги, засніжені дерева та квітучі сади, але вони потребують осмислення побаченого, захоплення красою від оточуючого світу. Його пейзажі виконані в світлих та чистих кольорах, колористичні контрастні переходи надають картинам авторського стилю.

shurupov6

Особливе місце в творчості художника займає промисловий пейзаж. В зібранні Маріупольського краєзнавчого музею таких чотири. Вони виконані в 50-і – 60-і рр.. ХХ ст. та пов’язані з металургійним заводом «Азовсталь».

shurupov2

Біографія художника небагата на доленосні події. Він народився 6 березня 1910 року в м. Харків. В 1934 році закінчив Харківський  художній інститут, а в 1939 році – Київський художній  інститут. Навчався у Ф.Г. Кричевського. В роки війни воював на фронтах проти фашистських загарбників.

shurupov1

Твори  К.О. Шурупова експонувались на республіканських (з 1947) та всесоюзних (з 1939) виставках. Член Союзу художників СРСР.

Жив та працював в м. Київ.  Мав родичів у Маріуполі, тому часто приїжджав гостювати. Помер у 1985 році.

shurupov4

shurupov3