Виставка ебру Хікмета Барутчугіля -Музей українського живопису

Виставка ебру Хікмета Барутчугіля

У Національному музеї Тараса Шевченка по 2 квітня діє виставка мистецтва ебру «Малювання на воді».

Виставка відкрилась за підтримки посольства Туреччини. Автор робіт — відомий художник у техніці ебру пан Хікмет Барутчугіль.

Ебру – один із найдавніших видів турецьких мистецтв. Це мистецтво розповсюдилося з Центральної Азії до Анатолії, а звідти по всьому світові. Його можна описати, як малювання на воді. Зразки формуються на поверхні води, в яку додають субстанцію для підвищення в’язкості, після чого зразки переносяться на папір. Результати цього процесу є унікальними і повторити той самий дизайн неможливо.

Хікмет Барутчугіль

Хікмет Барутчугіль працює викладачем відділення традиційного турецького мистецтва у Художньому університеті Мімар Сінан (Стамбул, Туреччина).

Під час індивідуального та незалежного навчання він свого часу освоїв традиційну техніку візерунків під мармур, поєднав її з прогресивними методами і розробив новий стиль, відомий як «Візерунки під мармур Барута». Барутчугіль пішов далі роботи на папері і почав наносити візерунки під мармур на різні типи поверхонь, роблячи цікавий внесок у світовий дизайн інтер’єрів.

1

2

3

Художник виставляє свої роботи у престижних музеях, таких як Британський музей, і вони представлені у приватних колекціях в усьому світі.

У 2012 та 2016 роках він став першим турецьким володарем призу «НАЙКРАЩИЙ З НАЙКРАЩИХ» художнього фестивалю «Мистецтво у дії», організованого Лондонською школою економічних наук.

Це його перший візит до України.

4

8

5

6

7

10

9

У Національному музеї Тараса Шевченка в Києві роботи художника ебру Хікмета Барутчугіла будуть представлені до 2 квітня 2017 року.

Фото з сайту Посольства Республіки Туреччина та Музею Тараса Шевченка

Національний музей Тараса Шевченка

Адреса: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

Час роботи:

щоденно з 10:00 до 18:00 (каса до 17:30)

вихідний день – понеділок