Виставка іконопису Михайла Скопа “Церква Войовнича” у ЛПМ -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Виставка іконопису Михайла Скопа “Церква Войовнича” у ЛПМ

Источник: lpm.com.ua

17 березня у Львівському Палаці Мистецтв відкрилася виставка “Церква Войовнича” молодого іконописця Михайла Скопа.

Це вже п'ята персональна виставка художника, експозицію якої складуть роботи виконані у техніці українського середньовічного іконопису, сповнені особистих переживань, євангельських сюжетів та діалогів з сучасністю. Продовжуючи традиції українського малярства, у кожній своїй роботі художник прагне досягнути ефекту присутності і емоційного контакту з глядачем.

Ідея виставки “Церква Войовнича” – апокаліптичний сюжет битви небесного воїнства, Церкви Войовничої, із семиглавим змієм і його ордою. Художник проводить аналогію із боротьбою українського народу, що воює проти московського двоголового змія, який хоче загарбати весь світ і стати вище за Бога. Але, захована у символах і прихованих посланнях, ця тема не порушує втаємничення і позачасовості образів, навпаки, доповнює їх національним значенням і вірою в перемогу правди. Адже духовний фронт не повинен відставати від фронту військового.

Про автора: Михайло Скоп – львівський іконописець, графік. Займається літературою та науковою діяльністю, лідер фолк-метал гурту "Чорна Дебра". Народився 1993р. Закінчив Львівський Державний Коледж Декоративного та Ужиткового Мистецтва ім. І. Труша, навчається у Львівській Національній Академії Мистецтв. Автор анімаційного рекламного ролику фестивалю "Ту Стань! 2013", учасник мистецьких акцій та благодійних аукціонів на підтримку української армії.

Львів, вулиця Коперника, 17, Культурно-мистецький центр Львівський Палац Мистецтв.