Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису

ВІКТОР РОМАНЩАК. Ювілейна виставка

Источник: http://www.avsart.com.ua
Ювілейна виставка в київській галереї «АВС-арт» до 70-річчя мистця охоплює півстолітній творчий шлях Віктора Романщака.

Він – пейзажист, знаний далеко за межами України, майстер камерного краєвиду, неперевершений рисувальник, автор оригінальних гобеленів.

У біографії художника – навчання в КДХІ в Т.Яблонської. Мабуть, Тетяна Нилівна не кожному своєму асистентові писала листи до армії, розповідаючи новини кафедри та майстерні. За роки дружніх стосунків і творчої співпраці Віктор Андрійович мав можливість безпосередньо спостерігати процес її роботи, розмовляти на мистецькі й життєві теми, робити офорти, їздити на етюди. Також В.Романщак згадує, як спілкувався з родиною тодішнього ректора художнього інституту Василя Бородая, як пізніше ходив на сімейні етюди зі знаним українським мариністом Степаном Яровим, як подорожував Україною, вивчаючи національну архітектуру.

Поряд з оригінальними гобеленами й графікою в галереї «АВС-арт» найповніше представлений живопис Віктора Романщака. У виборі мотивів майстер керується безпосередніми враженнями та історичною пам’яттю місця чи споруди. Надає перевагу перехідним станам природи – весні й осені з їх мінливою погодою. Полюбляє притлумлювати яскраве освітлення – сильні контрасти кольорів, світла й тіні заважають зосередженому медитативному спогляданню його пейзажів і зануренню в естетичний та історико-культурний контекст.

1

2

3

4

Київ – невичерпне джерело натхнення для мистця, особливо Поділ і Андріївський узвіз, де він довго мав творчу майстерню. Надихав автора й неповторний Седнів. Багато часу проводив у Ялті – тут приваблювала не стільки туристична екзотика, море, натовпи людей на набережній, скільки незвичні для відпочивальників зима та осінь, старі квартали, татарські вулички. В Європі найгостиннішим до В.Романщака, окрім голландських та французьких міст, став німецький Гамбург, що живить творчу фантазію художника впродовж майже чверті століття. На диво розмаїте місто дає матеріал і для індустріальних, і для «морських» пейзажів, навіть для сільських пасторалей.

Майстер любить писати, за його власним виразом, «портрети будинків». У його камерних роботах живе геній місця, особлива настроєвість і дух часу, самої історії, що зникає, а тому набуває високої ваги для глядача.

5

6

7

8

Про автора

Віктор Романщак народився 1946 року в м. Констанца (Румунія). Закінчив Республіканську художню школу ім. Т.Шевченка (1957-1964), Київський державний художній інститут (1964-1970). Викладачі – Т.Яблонська (майстерня монументального живопису). Із 1970-го – учасник республіканських та всесоюзних виставок. Член НСХУ (1977). Працює в галузях монументального та станкового живопису, вжиткового мистецтва (гобелен).

Роботи знаходяться в державних та приватних колекціях України, США, Канади, Бразилії, Швеції, Фінляндії, Німеччини, Франції, Великобританії, Голландії, Японії.

Живе в Києві.

9

10

11

Юлія Наумова, Віктор Романщак, арт-директор галереї «АВС-арт» Алла Маричевська

Фото – Юлія Наумова

Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б. Галерея «АВС-арт».

Виставка працює 13 вересня – 1 жовтня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.